Wicemistrzostwo Justyny!

Justyna Kowalczyk przegrała w walce na finiszu z Marit Bjoergen, brąz zdobyła druga z reprezentantek kraju fiordów Therese Johaug - numer 3 w biegach narciarskich.

Dwie Norweżki kontra Polka, tak jest od wielu miesięcy, a nawet lat. Tym razem też tak było, w trójkę oderwały się od reszty stawki. Z każdym kilometrem stawka rozciągała się i te najsłabsze zostały z tyłu. Było jasne, że Polka będzie walczyła o podium. To nie było zwykłe podium, to podium mistrzowskie. O wiele bardziej warte i cenne dla zawodniczek, które całe życie poświęcają na to by właśnie w takim biegu wypaść jak najlepiej. Na ostatnim podbiegu została Johaug, a więc czekał nas sprinterski pojedynek tak jak 3 lata temu na IO w Vancouver. Ale powtórki z igrzysk nie było, bo tym razem to Norweżka była górą. Justyna Kowalczyk musiała się zadowolić medalem koloru srebrnego. Dobrze spisała się też druga z polek Kornelia Kubińska, która uplasowała się na dobrym 23 miejscu.
Kowalczyk zakończyła zmagania w mistrzostwach z zaledwie jednym medalem srebrnym. W sprincie była 6, w biegu łączonym 5, z biegu na 10 km zrezygnowała, pobiegła także w sztafecie, gdzie pokazała moc, ale polki były dopiero 9.
Te mistrzostwa na pewno były mniej udane niż poprzednie, niedosyt pozostał, ale może to i dobrze bo Justyna na IO w Soczi będzie miała ogromną motywację do ciężkich treningów.