Facebook Google+ Twitter

Wicemistrzynie Polski Posnania Poznań sprawdzą swoje umiejętności

W przyszłym tygodniu zespół wicemistrzyń Polski w rugby z Poznania – Posnania, rozpoczyna serię sparingów mająca przygotować drużynę do udziału w wiosennej rundzie ligii kobiet i do walki o tytuł mistrza Polski.

Maria Nowacka, rugbystka Posnanii nagrodzona za najbardziej widoczne postępy w rundzie jesiennej. / Fot. Posnania Poznań
Już w czwartek 28 stycznia Black Roses Posnania rozegrają 2 mecze kontrolne w Poznaniu z II drużyną męską Posnanii Poznań oraz jeden mecz z juniorkami klubu macierzystego. Kolejnym sprawdzianem będą 2 spotkania z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów U18, męskim zespołem Sparty Jarocin, które odbędą się na wyjeździe. Celem pierwszych meczów sparingowych będzie sprawdzenie umiejętności indywidualnych i sposobu funkcjonowania zawodniczek na nowych pozycjach.

W czasie sparingów udział wezmą również obecne reprezentantki Polski seniorek, które walczyły o Mistrzostwo Europy Dywizji A w roku ubiegłym i zakończyły rywalizację na 5. miejscu. Są to Katarzyna Paszczyk – rugbystka sezonu 2013/14, a także Agnieszka Kowalczyk – kapitan żeńskiego zespołu Posnanii. Mecze sparingowe kluczowe będą dla pozycji młodych zawodniczek w drużynie, m.in. Moniki Mikołajczak, która w ubiegłym roku była powoływana na konsultacje Kadry Polski do lat 18.

Reprezentacja Polski Rugby Kobiet podczas Mistrzostw Europy w Kownie. Na zdjęciu Agnieszka Kowalczyk (Posnania Poznań) / Fot. Kaunas Photography

Po rundzie jesiennej Black Roses Posnania znajdują się na 2. miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski i wciąż walczą o złoto ze stratą 10 punktów do lidera Biało Zielonych Gdańsk.

Poznańskie rugbystki rozgrywają swoje mecze w formule siedmioosobowej, która jest oficjalną olimpijską odmianą gry. Rywalizację na żywo i walkę o tytuł Mistrza Polski będzie można obejrzeć na żywo w czasie finałowego turnieju Ligii w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.