Facebook Google+ Twitter

Wicepremier Gilowska dementuje informację, że podała się do dymisji

Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska złożyła rezygnację - podało wieczorem Radio Zet. Informację tę dementuje jednak Polska Agencja Prasowa.

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska powiedziała dziennikarzom, że nie złożyła dymisji. - To całkowita nieprawda - podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim w jego kancelarii. Jak dodała, rozmawiała z szefem rządu o przyszłorocznym budżecie.

Premier Kaczyński odwołał dziś swój wyjazd do Wilna. Na Litwę wyleciała dziś tylko rządowa delegacja z dzienikarzami. Premier ma dojechać jutro.

Wieczorem zbiera się Komitet Polityczny PiS.

W Sejmie zebrał się też klub Platformy Obywatelskiej, a wieczorem zaplanowane jest posiedzenie Zarządu Krajowego partii. Szef PO Donald Tusk zapowiedział, że Platforma poinformuje w piątek o "pewnej propozycji" wyjścia z "paskudnej sytuacji", w jakiej znalazł się parlament i koalicja rządząca.

Radio RMF FM poinformowało, że PO zaproponuje PiS poparcie przyszłorocznego budżetu oraz kilku innych ważnych dla rządu ustaw w zamian za ogłoszenie na wiosnę przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Według RMF FM, warunkiem PO jest również to, by rząd Jarosława Kaczyńskiego opuścili Roman Giertych (LPR) i Andrzej Lepper (Samoobrona).

Zyta Gilowska odeszła z Platformy Obywatelskiej w maju 2005 r. w związku z oskarżeniami o nepotyzm. Na chwilę zniknęła z życia politycznego. Pojawiła się dość niespodziewanie w styczniu 2006 r. gdy została powołana na wicepremiera i ministra finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Została odwołana pięć miesięcy później po oskarżeniu przez Rzecznika Interesu Publicznego, że złożyła fałszywe oświadczenie lustracyjne. Sąd lustracyjny pierwszej instancji orzekł jednak, że oświadczenie Gilowskiej było zgodne z prawdą. We wrześniu tego roku Gilowska wróciła na stanowisko wicepremiera i ministra finansów, tym razem już w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kamień spadł mi serce po przeczytaniu tej wiadomości, i znó powrócił po przeczytaniu komentarzy. Zyto nieodchodż!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radio ZET takiej wpadki by nie zaliczyło.... Coś w tym być musi :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

TVN właśnie podała, że Gilowska zaprzeczyła tej informacji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.