Facebook Google+ Twitter

Wicepremierzy Polski i Białorusi na wystawie Belarus EXPO 2009

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 15:26

Wicepremierzy Polski i Białorusi otworzyli wystawę Belarus EXPO 2009. W warszawskiej hali Torwaru prezentują się czołowe przedsiębiorstwa naszego wschodniego sąsiada. Wystawa jest częścią polsko - białoruskiego szczytu gospodarczego.

Jak podkreślił premier Waldemar Pawlak, współpraca z Białorusią powinna być zacieśniana w dziedzinie handlu, współpracy przedsiębiorstw, a także w obszarze energetyki.

Jak zaznaczył wicepremier Białorusi Andrej Kabiakou - w ciągu sześciu ostatnich lat wymiana gospodarcza z Polską powiększyła się pięciokrotnie. Jednak w związku ze światowym kryzysem w tym roku wymiana spadnie prawie o połowę. Zdaniem białoruskiego wicepremiera, Partnerstwo Wschodnie powinno się stać elementem wzmocnienia stosunków handlowych.

"Niestety Białoruś na razie nie dysponuje takim spektrum przywilejów w handlu z Unią Europejską, jak inne kraje." - dodał Kabiakou.

Wystawa "BelarusEXPO 2009" potrwa do 26 czerwca. Prezentują się na niej przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, budowniczej, przemysłu chemicznego i spożywczego. Jutro, w ramach wystawy, w hali Torwaru odbędą się seminaria poświęcone polsko-białoruskim stosunkom gospodarczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.