Facebook Google+ Twitter

Wiceprezes UPS Kawalerem Orderu Uśmiechu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 19:15

Wiceprezes amerykańskiego koncernu UPS Arnold Wellman, został 875-tym Kawalerem Orderu Uśmiechu. O przyznanie orderu amerykańskiemu biznesmenowi, dzieci z polskich wsi Lipie i Sierakośce oraz ukraińskich Niżankowiec i Hołowecka.

Dzięki pomocy UPS, zmodernizowano w tamtych miejscowościach szkoły, wybudowano pracownie komputerowe i sfinansowano w nich dostęp do internetu, ponadto sfinansowano programy edukacyjne dla dzieci, a w szkole w Sierakoścach otwarto dziś nowa salę gimnastyczną. Arnold Wellman osobiście zaangażował się w projekty w Polsce i na Ukrainie, nawet własnoręcznie z budowlańcami wykonywał pod ich nadzorem łatwiejsze prace.

Zgodnie z ceremoniałem, nowy Kawaler wypił podczas uroczystości mianowania sok z cytryny i uśmiechnął się bardzo szeroko. Wcześniej przyrzekł, że: "wbrew wichrom i burzom będzie zawsze pogodny i radość dzieciom będzie przynosił".

Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie przyznawane od 40 lat wyłącznie przez dzieci. Kawalerami Orderu Uśmiechu są miedzy innymi Jan Paweł II, Steven Spielberg, Wanda Chotomska i Matka Teresa z Kalkuty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.