Facebook Google+ Twitter

Wiceprezydent Łodzi i Indianie w Fundacji "Dom w Łodzi"

Tego jeszcze nie było! Indianie, wiceprezydent Łodzi i 50 dzieci zjawili się na Dniu Dziecka w Fundacji „Dom w Łodzi”. 31 maja 2009, w siedzibie Fundacji, świętowaliśmy Dzień Dziecka… po indiańsku!!

Pan Prezydent podczas Dnia Dziecka / Fot. Marta OleksiakNa jeden dzień ogródek Domu dla Dzieci Chorych zamienił się w prawdziwą wioskę indiańską, z tipi i jej mieszkańcami Indianami. Zaproszone dzieci wraz z opiekunami mogły wypróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucaniu indiańskimi rzutkami do celu, walcząc na równoważni, tańcząc indiańskie tańce oraz tworząc malowidła. Każda przybyła Blada, Twarz po zapoznaniu się z obowiązującym kodeksem indiańskim, otrzymała indiańskie imię. By upodobnić się do czerwonoskórych braci, na głowach naszych gości lądował pióropusz, na twarzach indiańskie symbole, a we włosach kolorowe koraliki i rzemienie.

W ogrodzie Fundacji stanęły dwa tipi w regionu Wielkich Równin Ameryki Południowej, w których pod czujnym okiem Indian, można było podziwiać wystawę oryginalnych, indiańskich eksponatów. Stoły uginały się od smakołyków, a w powietrzu unosił się zapach pieczonych na grillu kiełbasek z bawołu.
Pani Prezes Fundacji "Dom w Łodzi" podczas Indiańskiego Dnia Dziecka / Fot. Marta Oleksiak
Gośćmi honorowymi na uroczystości byli:
Pan wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski, któremu rada wioski nadała imię - Biały Niedźwiedź.
Pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Piotrowska. Zgodnie z decyzją wodzów otrzymała imię Rącza Strzała.
Pani kierownik Wydziału Polityki Społecznej Barbara Szczepańska. Pani kierownik otrzymała imię Promyk Słońca.
Indianie / Fot. Marta Oleksiak
Było naprawdę fantastycznie! Zabawie towarzyszyły ciągłe okrzyki indiańskie wznoszone przez małych wojowników oraz wspaniała, radosna atmosfera.

Kto nie był, niech żałuje!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.