Facebook Google+ Twitter

Wiceprezydent USA: NATO będzie dalej rozszerzane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 20:45

Amerykański wiceprezydent Dick Cheney oskarżył Rosję o podsycanie konfliktu w Gruzji i dopuszczenie się aktów agresji wobec tego kraju. Przemawiając na międzynarodowej konferencji w Cernobbio na północy Włoch, Cheney zapewnił, że rozszerzenie NATO będzie kontynuowane

- To, co stało się w Gruzji, nie zmienia faktu, iż zimna wojna się skończyła - powiedział amerykański wiceprezydent. - Nikt nie chce jej powrotu, na pewno nie przyczynią się do tego Stany Zjednoczone.

Cheney zarzucił jednak Rosji, że podsycała konflikt wewnętrzny w Gruzji i dopuściła się wobec niej "aktów wojennych". - Wojska rosyjskie przekroczyły uznaną przez prawo międzynarodowe granicę i wdarły się do suwerennego kraju. Te same siły prowadziły działania wojenne, nie licząc się z ludzkim życiem, zabijając cywilów i zmuszając do ucieczki dziesiątki tysięcy osób - powiedział wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

Podkreślił, że działania te wymierzone były w kraj, który w demokratyczny sposób wybrał swój rząd i patrzy ku Zachodowi. Tym samym, zaznaczył Cheney, Rosja zaszkodziła swoim stosunkom ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami. Dick Cheney zapowiedział, że NATO będzie dalej rozszerzane i że Ameryka chętnie powita w nim nowych sojuszników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.