Facebook Google+ Twitter

Wiceprezydent USA: Szukamy prawnych możliwości powstrzymania WikiLeaks

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych John Biden zapowiedział, że Departament Sprawiedliwości USA zbada możliwość wstrzymania publikacji amerykańskich dokumentów dyplomatycznych przez WikiLeaks. Prokuratura stara się zebrać dowody, że Julian Assange "spiskował" z amerykańskim wojskowym, kapralem Bradleyem Manningiem.

W programie telewizji NBC "Spotkanie z prasą", John Biden zapowiedział, że USA będzie poszukiwało prawnych możliwości położenia kresu działalności Assange'a. Prokuratura stara się zebrać dowody, że Julian Assange "spiskował" z kapralem Bradleyem Manningiem.

- Jeśli spiskował on z amerykańskim wojskowym, aby zdobyć dostęp do tajnych dokumentów, to jest to zupełnie inna sprawa niż sytuacja, w której dziennikarz korzysta z przekazywanych mu dokumentów - oświadczył wiceprezydent.

Manninga oskarżono w tym roku o ściągnięcie plików z ponad 150 000 dokumentów Departamentu Stanu USA oraz o przejęcie tajnego nagrania wideo z zapisem ataku amerykańskiego śmigłowca szturmowego w Bagdadzie z 2007 roku, w którym zginęło dwóch dziennikarzy Reutera.

Jeśli założyciel WikiLeaks zostanie oskarżony o spisek, administracja amerykańska będzie mogła go oskarżyć o zamach na bezpieczeństwo narodowe - podaje RMF24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.