Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13686 miejsce

Wicestarosta i WTZ w Szczawnicy podpisali porozumienie

Sprawa likwidacji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczawnicy budziła wiele kontrowersji. Wczoraj odbyło się spotkanie w siedzibie starostwa, podczas którego obie strony podpisały porozumienie.

Budynek WTZ Perła w Szczawnicy. / Fot. Fot. Anna KarasińskaO konflikcie pisałem wczoraj w materiale Wicestarosta chce likwidacji Warsztatów Terapii Zajęciowej.
W moim artykule napisałem o planowanym spotkaniu przedstawicieli Starostwa z WTZ.
Wywiązuję się również z obietnicy, którą złożyłem na temat informowania o dalszych losach WTZ w Szczawnicy.


Otrzymałem odpowiedź od wicestarosty Macieja Jachymiaka.

W liście swierdził, że "wiadomości są zupełnie niezgodne z rzeczywistością" i przesłał mi efekt spotkania w sprawie WTZ.
Oto treść porozumienia:
"Zarząd Powiatu Nowotarskiego stwierdza, że jest zainteresowany prowadzeniem na terenie powiatu Warsztatów Terapii Zajęciowej i nie dąży do ich rozwiązania. Jednocześnie Zarząd Powiatu deklaruje pełne dofinansowanie działalności WTZ. Rada Programowa WTZ w Szczawnicy rozumie wnioski Zarządu o zwiększenie skuteczności funkcjonowania WTZ w przedmiocie rehabilitacji zawodowej. Strony wymieniły opinie dotyczące opieki nad osobami niepełnosprawnymi, nie widzą powodu do konfliktu i deklarują dalszą współpracę."

Życzę udanej współpracy. Mam nadzieję, że już nie długo będę mógł opisać nowe historie osób, które dzięki WTZ nauczyły się wielu życiowych umiejętności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.