Wichniarek królem Bielefeldu

Artur Wichniarek zdobył bramkę oraz wypracował rzut karny w zremisowanym (2:2) przez jego zespół meczu z Borussią Dortmund, w ramach 33. kolejki Bundesligi. Dzięki świetnej postawie polskiego napastnika Arminia Bielefeld zdobyła punkt, który znacząco przybliżył ją do utrzymania w niemieckiej ekstraklasie.

Oficjalne logo Arminii Bielefeld. / Fot. http://www.arminia-bielefeld.de/„Król Artur” od pierwszych minut spotkania był wyróżniającym się graczem popularnych „Die Arminen”. W 24. minucie szarżującego na bramkę Polaka, bezpardonowo powstrzymał bramkarz gości, Marcel Hoettecke, a sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Thorben Max. Dziesięć minut później Wichniarek wystąpił już w roli głównej, zamieniając na bramkę precyzyjne podanie Daniela Halfara. Dla 17-krotnego reprezentanta Polski było to już 10 trafienie w tym sezonie Bundesligi. Gole dla Borussi zdobyli: Delron Buckley (28. minuta) oraz golkiper Arminii - Rowen Fernandez (83. minuta). Całe spotkanie w barwach „BVB” rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Słowo o Wichniarku

Wichniarek swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Lechu Poznań, z którego w 1996 roku został wypożyczony do drugoligowego Górnika Konin. Po powrocie z wypożyczenia popularny „Wichniar” przebił się do podstawowego składu „Kolejorza”, zdobywając cztery bramki w 30 spotkaniach. W 1998 roku przeszedł do Widzewa Łódź, gdzie został zauważony przez działaczy drugoligowej Arminii Bielefeld. W sezonie 2001/2002 wywalczył koronę króla strzelców 2. Bundesligi, co zaowocowało transferem do jednego z czołowych klubów pierwszej ligi - Herthy Berlin. Po dwóch latach spędzonych w stolicy Niemiec, został sprzedany do swego dawnego klubu. Debiut w reprezentacji Polski zaliczył 3 marca 1999 roku w meczu przeciwko Armenii, wygranym 1:0.