Facebook Google+ Twitter

Wichura już nad Polską. Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu!

Dzisiejszej nocy nad Polską przechodzi wiatr o prędkości dochodzącej nawet do 130 km/h. Komunikaty meteorologiczne są niepokojące, najlepiej nie wychodzić z domu – przyznaje Krystyna Górka, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

Wichury w całej Europie. Silny wiatr i sztorm atakują Danię, południową Norwegię oraz południowe i zachodnie rejony Szwecji.Fot. PAP/EPA/Johan Nilsson– Należy zabezpieczyć balkony, zabrać z nich doniczki oraz przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pozamykać wszystkie okna – opowiada naczelnik CZK i dodaje – Jeśli nie musimy, to nie wychodźmy z domu i pamiętajmy, by nie parkować samochodów pod drzewami.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie wysyła komunikaty o zagrożeniu do służb miejskich i burmistrzów dzielnic. – Dostaliśmy już informacje ze Stoenu, Zarządu Transportu Mmiejskiego, Policji i Straży Miejskiej. Wszyscy zapewniają nas, że są przygotowani – mówi Górka. – Stoen uzupełnił magazyny energetyczne, ekipy budowlane przygotowane są do prac naprawczych, zwiększone zostały dyżury – informuje naczelnik CZK.

W Polsce już wieje tak, jak w Niemczech. PAP/EPA/Patrick PleulZTM zapewnia o większej czujności. – Wysyłane są w teren ekipy mające sprawdzić stan przystanków i znaków przy nich stojących. Inspektorzy mają zwrócić uwagę na wszelkie elementy, które mogą porwane przez wiatr mogą stworzyć zagrożenie dla ludzi – opowiada Krystyna Górka. Dodatkowo o większą uwagę poproszeni zostali kierowcy i motorniczy.

Podobne działania zostały zlecone Straży Miejskie i Policji. Strażnicy mają obserwować stan budynków, banerów reklamowych, znaków itp. Niebezpieczne konstrukcje mają zostać usunięte przez ich właścicieli. – W tym celu patrole zwiększyła Policja i Straż Miejska – dodaje Górka.

Jak informuje Zenon Skrzypczak ze Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta stołecznego, do godziny 22.30 w Warszawie nie odnotowano żadnych poważniejszych wypadków związanych z nasileniem wiatru. Jest nieznacznie więcej zgłoszeń, ale dotyczą one raczej drobnych awarii, zerwanych trakcji, przekręconych sygnalizatorów, czy oderwanych gałęzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.