Facebook Google+ Twitter

Wichura na Słowacji. Wiatr spycha samochody z jezdni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 20:35

Synoptycy ostrzegają przed porywami wiatru, których prędkość dochodzi do 90 kilometrów na godzinę. Niebezpiecznie jest w górach, trudne warunki jazdy panują na słowackich drogach.

Silna wichura unieruchomiła kolejki górskie i wyciągi w Tatrach Wysokich, na Spiszu i Oravie. Stanęła kolejka linowa na Lomnicę, nie kursuje wyciąg krzesełkowy na Chopok w Niskich Tatrach. Stoją wyciągi w Jasnej w Małej Fatrze. Tatranska Horska Slużba ostrzega zwłaszcza zagranicznych turystów przed ryzykownymi wyprawami w góry. Pokrywa śniegu jest niezwiązana z podłożem, lawiny schodzą samoistnie.

Wichura trapi również kierowców na słowackich drogach. Między Nitrą a Zlatymi Moravcami wiatr spycha samochody z jezdni. Szczegolną ostrożność powinni zachować kierowcy ciężarówek. Na wielu drogach leżą połamane konary drzew.

Wieje również w stolicy kraju, Bratysławie. Na ulicach leżą billboardy i dachówki. Wiatr ucichnie jutro, ale zimny front przyniesie opady deszczu i ochłodzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie w okolicach Strbskego Plesa (Wysokie Tatry), ciągle widać skutki wiatru, który przeszedł tamtędy kilka lat temu... Kilometrowy pas połamanych drzew robi wrażenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.