Facebook Google+ Twitter

Wichura na Słowacji. Wiatr spycha samochody z jezdni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 20:35

Synoptycy ostrzegają przed porywami wiatru, których prędkość dochodzi do 90 kilometrów na godzinę. Niebezpiecznie jest w górach, trudne warunki jazdy panują na słowackich drogach.

Silna wichura unieruchomiła kolejki górskie i wyciągi w Tatrach Wysokich, na Spiszu i Oravie. Stanęła kolejka linowa na Lomnicę, nie kursuje wyciąg krzesełkowy na Chopok w Niskich Tatrach. Stoją wyciągi w Jasnej w Małej Fatrze. Tatranska Horska Slużba ostrzega zwłaszcza zagranicznych turystów przed ryzykownymi wyprawami w góry. Pokrywa śniegu jest niezwiązana z podłożem, lawiny schodzą samoistnie.

Wichura trapi również kierowców na słowackich drogach. Między Nitrą a Zlatymi Moravcami wiatr spycha samochody z jezdni. Szczegolną ostrożność powinni zachować kierowcy ciężarówek. Na wielu drogach leżą połamane konary drzew.

Wieje również w stolicy kraju, Bratysławie. Na ulicach leżą billboardy i dachówki. Wiatr ucichnie jutro, ale zimny front przyniesie opady deszczu i ochłodzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie w okolicach Strbskego Plesa (Wysokie Tatry), ciągle widać skutki wiatru, który przeszedł tamtędy kilka lat temu... Kilometrowy pas połamanych drzew robi wrażenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.