Facebook Google+ Twitter

Wichura nad Opocznem zrywała dachy!

Wichury szalejące minionej nocy nad Polską nie oszczędziły także małego Opoczna i mieszkańców osiedla im. Jana Pawła II. Wiatr zerwał tam dach jednego z bloków, powodując ogromne szkody. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Uszkodzony dach budynku. / Fot. Jakub DobrowolskiSłużby porządkowe zabezpieczają resztki dachu. / Fot. Jakub DobrowolskiOkoło godziny 21:30 silna wichura zabrała ze sobą 3/4 zadaszenia jednego z bloków osiedla im. Jana Pawła II w Opocznie. Z relacji naocznych świadków wynika, że część konstrukcji niesiona wiatrem przeleciała około 50 metrów nad innymi blokami i upadła na trawiaste boisko położone nieopodal.

-To było coś okropnego - relacjonuje mieszkanka ostatniego piętra z feralnego bloku. - Nagle usłyszałam ogromny hałas i za chwilę zobaczyłam jak części dachu spadają na chodnik - dodaje wyraźnie zdenerwowana.

Uszkodzeniu uległy także cztery samochody. Ich właściciele mogą liczyć na odszkodowania od poniesionych strat.

Na szczęście wczorajszego wieczora nikt nie ucierpiał. Na miejsce, tuż po zdarzeniu przyjechały jednostki straży pożarnej oraz ekipa zabezpieczająca pozostałe elementy dachu. Ludzie mieszkający na ostatnich piętrach nie zostali ewakuowani do innych domów, gdyż zdaniem służb porządkujących zaistniała sytuacja nie zagraża zdrowiu ani życiu mieszkańców bloku.
Konstrukcja zadaszenia leżąca na ziemi. / Fot. Jakub DobrowolskiUszkodzone samochody. / Fot. Jakub Dobrowolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.