Facebook Google+ Twitter

Wichura w Małopolsce. Trzy osoby ranne, ponad tysiąc domów bez prądu

W Tatrach wiatr, wiejący z prędkością do 140 km/h zerwał kilkanaście linii energetycznych i pozbawił prądu część Zakopanego oraz Witów i Kościelisko. W całej Małopolsce trzy osoby zostały ranne, a 1300 domów nie ma prądu.

 / Fot. PAPW Zakopanem ranny został pracownik hotelu. Przewracający się komin zmiażdżył mu ręką i spowodował uraz kręgosłupa. W stanie ciężkim trafił do szpitala. Także w Zakopanem, spadająca dachówka raniła nastolatkę.

Meteorolodzy zapowiadają, że silny wiatr w górach zwiastuje zmianę pogody. Już w ten weekend śnieg ma padać na Podhalu i w Tatrach. Z huraganowymi wiatrami zmaga się też Europa. Służby meteorologiczne Hiszpanii, Francji i Niemiec podtrzymują ostrzeżenia o wichurach.

Front niżowy Joachim pojawił się we Włoszech. W Genui wiatr wiał z prędkością 80 km/h. Czerwony alarm ogłosiła też Hiszpania, w której huraganowe wiatry, spowodowały śmierć jednej osoby, a dziewięciu mieszkańców Kraju Basków, zostało rannych. Z zerwaną trakcją elektryczną walczy też Francja. Na wybrzeżu siła wiatru dochodziła do 133 km/h. Szwajcaria z powodu huraganowych wiatrów i obfitych opadów śniegu, odwołała dziesiątki lotów. Z Zurychu nie wyleciało ponad 100 samolotów. Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają przed wichurami i ulewnym deszczem.

PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.