Facebook Google+ Twitter

Wichury w Polsce. 60 tys. odbiorców bez prądu, powalone drzewa

Przez Polskę przetacza się gwałtowny niż. Wiatr jest tak silny, że powala drzewa, uszkadza auta i zrywa linie energetyczne. W sobotę wieczorem prądu nie miało 60 tys. odbiorców. Nie udało się jeszcze usunąć wszystkich awarii, a na dziś prognozowane jest pogorszenie pogody.

 / Fot. PAP/Marcin BieleckiNiż pozostanie w Polsce aż do środy. Synoptycy ostrzegają, że dziś warunki pogodowe będą jeszcze gorsze niż wczoraj: spadnie temperatura, a wiatr przybierze na sile, osiągając w Tatrach 120 km/h.

W sobotę wichury spowodowały w całej Polsce wiele zniszczeń. Najgorsza sytuacja panowała na północy kraju - w Szczecinie, Koszalinie, Kołobrzegu i Drawsku Pomorskim, gdzie wiatr pozrywał linie energetyczne. Ponad 60 tys. gospodarstw nie miało zasilania. Awarie jeszcze w niedzielę powinny zostać usunięte.

W centrum nie było lepiej - wichury połamały drzewa i zniszczyły auta. Do godz. 20 strażacy interweniowali 3 tysiące razy. "Najwięcej interwencji odnotowali strażacy w województwie mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Tylko w tym pierwszym z województw miało miejsce aż 685 zdarzeń" - powiedział Interii.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.