Facebook Google+ Twitter

Wichury we Francji: Jedna osoba nie żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 18:11

W południowo-zachodniej Francji z powodu wichur zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Dwie z nich są w ciężkim stanie. Silne wiatry pustoszą także północną Hiszpanię, gdzie zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci pod gruzami zawalonej hali sportowej niedaleko Barcelony.

Ofiara śmiertelna we Francji to kierowca samochodu przygniecionego drzewem. Pasażer jest w stanie ciężkim, podobnie jak strażak biorący udział w akcji ratowniczej. W departamencie Aude prefektura zabroniła poruszania się po drogach pojazdami mechanicznymi, w innych rejonach dotkniętych przez żywioł wydano zakaz poruszania się ciężarówek.

Nie kursuje komunikacja miejska, a drzewa wyrwane z korzeniami tarasują ulice. Wznowiono połączenia kolejowe Bordeaux-Paryż, ale poza tym cała sieć kolejowa regionu jest sparaliżowana. W całym rejonie milion 200 tysięcy domów pozbawionych jest prądu, pozrywane są także linie telefoniczne.

Nad Akwitanią i Landami, na południe od Bordeaux wichura szalała z prędkością dochodzącą do 184 kilometrów na godzinę. W 9 departamentach ogłoszono najwyższy stopień stanu alarmowego. Ostrzeżenie dotyczy także środkowej części Francji, Owernii, gdzie oczekiwane są gwałtowne opady śniegu i gołoledź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.