Facebook Google+ Twitter

[WIDEO]Warszawiacy nie boją się drugiej fali powodziowej

Mimo tego, że Wisła w Warszawie przekroczyła stan alarmowy mieszkańcy stolicy nie boją się fali kuliminacyjnej, która do miasta ma dotrzeć w nocy z wtorku na środę. Warszawiacy schodzili dziś nad rzekę, ale żadna z napotkanych osób nie wydawała się zaniepokojona poziomem wody w korycie.

Mieszkańcy Warszawy ze spokojem spoglądali na brudną, bardzo szybko płynącą wodę. Niektórzy przysiadali na wolnych ławkach. Inni, jak zapewne codziennie, uprawiali jogging lub jeżdzili na rowerach.

Zobacz wideo znad Wisły.Sytuacja w Warszawie, godzina 19, wtorek, 8 czerwca

 / Fot. PAP/Leszek Szymański280 tys. worków na piasek zgromadzono w magazynach na terenie Warszawy. We
wtorek w działania przeciwpowodziowe zaangażowanych jest ok. 630 policjantów, 200 strażaków, 60 strażników miejskich i 50 więźniów. Dotąd nie stwierdzono wycieków czy uszkodzeń wałów.

Wały przeciwpowodziowe w mieście monitorowane są przez całą dobę. "Systematycznie odbywają się kontrole oraz przesyłanie meldunków o stanie wałów i zachowaniu się rzeki. Jak dotąd nie
stwierdzono wycieków czy uszkodzeń wałów" - powiedział we wtorek po południu PAP Marcin Ochmański ze stołecznego Ratusza.

Jak dodał, działania przeciwpowodziowe prowadzone są m.in. przy ul. Wał Miedzeszyński nieopodal Mostu Łazienkowskiego, gdzie ułożono 15 tys. worków. Z kolei przy Moście Śląsko-Dąbrowskim ułożono ok. 300 worków.

Przy ulicach: Kaszmirowej, Bażanciej oraz Trąbity strażacy wypompowują wodę - w tych miejscach po niedawnych ulewach podniósł się poziom wód gruntowych.

Na bieżąco odbywa się napełnianie worków w jednostkach straży pożarnej przy ul. Domaniewskiej oraz ul. Strażackiej. Przy Moście Siekierkowskim zgromadzono już zapas ponad 16 tys. napełnionych worków.

Poziom wody w Wiśle w Warszawie cały czas się podnosi. O godzinie 18 wynosił 740 cm, przekraczając o 90 cm stan alarmowy. W ciągu doby woda w rzece przybrała blisko jeden metr. Na terenie miasta obowiązuje zakaz wchodzenia na wały przeciwpowodziowe.

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, fala kulminacyjna ma dotrzeć do stolicy w nocy z wtorku na środę, ok. godz. 2, ale nie powinna przekroczyć 770 cm. To o 10 cm mniej niż podczas powodzi majowej.

Źródła: własne, PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.