Facebook Google+ Twitter

Widmo recesji krąży nad Wielką Brytanią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 20:13

Renomowana grupa analityków rynkowych Item Club ostrzega przed recesją gospodarczą zagrażającą Wielkiej Brytanii. Item Club to część wielkiej firmy usług finansowych Ernst & Young, która unika publikowania informacji mogących źle wpłynąć na działania inwestorów.

Eksperci klubu orzekli jednak, że wkrótce liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii wzrośnie o 25 procent i przekroczy poziom dwóch milionów - po raz pierwszy od czasu objęcia władzy przez Partię Pracy 11 lat temu.
Item Club zauważa, że już teraz stagnacja na rynku nieruchomości i obostrzenia w przyznawaniu kredytów powodują zwolnienia w instytucjach finansowych, biurach agentów nieruchomości i firmach budowlanych. Będzie to cios dla głównego filaru polityki brytyjskiego rządu - zapewnienia pełnego zatrudnienia. Wzrost bezrobocia dotknie też niewątpliwie polskich pracowników.

Eksperci Ernst & Young prognozują spadek cen nieruchomości o 15 procent, co odbije się na całej gospodarce brytyjskiej, w której rynek budowlany stanowi kluczowy element wzrostu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.