Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20105 miejsce

Widok ciężarnej kobiety jest nieprzyzwoity i niemoralny? Turczynki protestują

Suficki myśliciel Omer Tugrul Inancer w telewizji publicznej stwierdził, że kobiety w ciąży nie powinny pokazywać się publicznie, gdyż wyglądają nieestetycznie i nieprzyzwoicie. W Stambule doszło do dwóch demonstracji tureckich kobiet.

Kobieta w ciąży / Fot. Wikipedia Commons Po bulwersującej wypowiedzi sufickiego myśliciela i adwokata Omera Tugrula Inancera w telewizji publicznej, w której postulował, aby kobiety ciężarne nie pokazywały się publicznie, zostały zorganizowane dwie demonstracje w Stambule i mieście Canakkale na północnym zachodzie Turcji, ok. 500 km od Stambułu.

W środę wieczorem w publicznej telewizji TRT w programie dotyczącym ramadanu adwokat Inancer powiedział: "Ogłaszanie, że jest się w ciąży jest wbrew naszemu wychowaniu. (...) One nie powinny chodzić po ulicach z takimi brzuchami. Po pierwsze, to nie jest estetyczne". Podkreślił, iż zarazem widok ciężarnej kobiety jest "nieprzyzwoity" i "niemoralny".

Wypowiedź wywołała falę krytyki w całym społeczeństwie tureckim. Zabrała głos dyrekcja ds. wyznań religijnych, składając oświadczenie, że islam nie wymaga izolowania kobiet oraz że możliwość bycia matką jest darem. Napisano jednak, że kobiety muszą zwracać uwagę na sposób ubierania się, tym bardziej te, które są w ciąży: "Nie powinny nosić ubrań odkrywających brzuchy lub plecy".

Podczas demonstracji zorganizowanych w czwartek wieczorem w dwóch miastach protestowały nie tylko kobiety, ale i mężczyźni przeciwko Inancerowi i polityce rządu wobec kobiet. Uczestniczki wieców skandowały hasła: "Nasze ciała należą do nas". Mężczyźni na znak protestu włożyli pod koszule poduszki. Wiele tureckich kobiet umieściło w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z okresu ciąży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Głupota islamskich "myślicieli", zaczerpnięta z Koranu, sięga już gwiazd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następne państwo niestety zmierza w stronę szariatu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.