Facebook Google+ Twitter

Widokówki z dawnych lat

Czy warto przechowywać stare widokówki? Po upływie około stu lat są nośnikami bardzo cennych informacji o ludziach i ich kulturze w przeszłości. Porównując miejsca w dniu dzisiejszym z tym co było dawniej, odkrywamy rozwój cywilizacji.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Frankfurt nad Menem-Palmiarnia, ogród kwiatowy. Widokówka z dnia 11 sierpnia 1928.Fot. Piotr Wierzbicki
Frankfurt nad Menem-Palmiarnia, ogród kwiatowy. Widokówka z dnia 11 sierpnia 1928.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Tak Barbaro, nie było skanera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że prawo do publikowania widokowek, ktore sie otrzymalo, ma ich wlaściciel i to nie wiąże się z naruszeniem czyichkolwiek praw autorskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że wolno, skoro chcę dzielić się moją własnością. Po trzydziestu latach wszelkie patenty tracą ważność. W tym przypadku to sto lat. Gdybym ich nie pokazał, przepadłyby w "kosmosie" zapomnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, ja przejmuję się, ale panuję nad sobą. Jak tu mówić o wielkich programach rozwoju regionów, skoro wystarczy przeanalizować roczne statystyki i wyłania się ponury obraz. Nie będę powtarzał się, ponieważ wszyscy wiedzą o co chodzi. Mydlenie oczu na pozór wielkimi programami jest oszustwem. Można dopiero o tym mówić, kiedy naprawdę będą wielkie.
O!!! Tak dajmy na to, znamiennym i wielkim programem dla rozwoju Europy było "zrównanie z powierzchni Ziemi" potencjału gospodarczego PGR i pozostawienie ludności tam pracującej własnemu losowi!!!
Żadne państwo z regionu "Demoludów" nie wykonało tak haniebnego kroku, tylko wykorzystało ten potencjał do "reinkarnacji" państwa. A w Polsce?! Po prostu rozkradziono co tylko się dało.
Czy mam mieć pretensje?! Nie! A dlaczego?! Bo tylko Przedwieczny może przewidzieć co dobre a co złe. Czas pokaże. No, ale tolerowanie niesprawiedliwego i kulawego prawa w Polsce nie jest obowiązkiem?! Tak mi się zdaje.
Ot, dla przykładu w sprawie leków. Naiwni wierzą, że koncerny farmaceutyczne zrezygnują z "koryta", które zafundowali dla pacjentów, że zrezygnują z "kury znoszącej złote jajka" i niewyobrażalnie wysokich dochodów z tego tytułu?! W dodatku pacjent ma żreć tabletki a nie racjonować i regulować. Dobrzy obserwatorzy zauważyli, że statystycznie przerażająca ilość lekarzy po wizycie pełnomocnika koncernu farmaceutycznego przepisuje pod rząd jak leci (stary czy młody pacjent) akurat ten sam lek?! I o dziwo, że raptowna zmiana nastąpiła po wizycie pełnomocnika z koncernu farmaceutycznego?!
Czy w Sejmie Rzeczypospolitej są ślepi?! Czy już do reszty sprzedani?! Lub inaczej mówiąc uzależnieni?! Skorumpowani?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
  • ciekawy
  • 17.12.2010 18:51

A jak wygląda sprawa prawa autorskiego podczas pokazywania widokówek w necie? Wolno tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.12.2010 18:40

To wspaniale mieć takie pamiątki, gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko widokówki - Szanujmy wspomnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze , warto przechowywać stare; Nie tylko widokówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na "setkę", przemówiłeś historią!
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj. Panie PIotrze zaczęcił mnie Pan.
Odpowiem na pytanie z zajawki "Czy warto ?"
Otóż dostałam w spadku po Dziadku, album z ok 100 pocztówkami. Ponieważ Dziadunio urodził się w 1886 roku, to spora część pocztówek sięga jego dzieciństwa, a zbierał je od dziecka.
Mają dobrze ponad 100 lat.
Trafiło mi się też kilka starych odkrytek, bo tak się nazywały kiedyś, między starymi fotografiami i dokumentami. Są też zdjęcia własne z podróży, które jako pocztówka wysyłano z pozdrowieniami. Gratuluję kolekcji.
A przy okazji, Chyba byłby lepszy efekt gdyby kartki były skanowane , a nie fotografowane. domyślam się jednak, że nie miał Pan pod ręką skannera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.