Facebook Google+ Twitter

Widowisko multimedialne "1944 - Miasto - 2012"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-08-02 13:33

W ramach obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich w Warszawie, można było odbyć podróż w czasie i poznać stolicę, jej mieszkańców i poczuć atmosferę tamtych lat.

 / Fot. D.Senkowski/Stołeczna Estrada"Ty żyjący, nie pytaj tamtych, co to znaczy (...) Żaden z nich życia twojego ci nie przebaczy"

 / Fot. D.Senkowski/Stołeczna Estrada
Czarne chmury i przelotny deszcz nie wystraszył mieszkańców stolicy, którzy licznie przybyli zobaczyć widowisko "1944 - Miasto - 2012" , wyreżyserowane przez Jacka Bończyka.

Apel poległych w 68. rocznicę Powstania Warszawskiego

Tytuł spektaklu został zaczerpnięty z wiersza Czesława Miłosza "Miasto", który stał się punktem wyścia dla reżysera. Powtarzające się fragmenty utworu do muzyki Zygmunta Koniecznego tworzyły klamrę całego widowiska. Natomiast część literacka została oparta  / Fot. D.Senkowski/Stołeczna Estradaprzede wszystkim na tekstach Jacka Kaczmarskiego. Można było również usłyszeć teksty Zbigniewa Jasińskiego - ps. Rudy i Mieczysława Ubysza ps. Vik, który był spikerem radiostacji powstańczej "Błyskawica". / Fot. D.Senkowski/Stołeczna Estrada

Reżyser zaprosił do współpracy artystów z różnych kręgów scenicznych. Na scenie zobaczyliśmy grupę wokalno-aktorsko-choreograficzną: Piotra Machalicę, Piotra „Glacę” Mohameda, Annę Srokę, Klementynę Umer, Agnieszkę Fajlhauer, Martę Kuszakiewicz, Martę Walesiak, Beatrycze Łukaszewską, Jacka Zawadę, Przemysława Glapińskiego, Arkadiusza Brykalskiego i Jacka Bończyka.

Godzina W w Muzeum Powstania Warszawskiego


 / Fot. D.Senkowski/Stołeczna Estrada Za aranżacje i kierownictwo muzyczne odpowiedzialni byli Paweł Stankiewicz i Fabian Włodarek. W zespole muzycznym wystąpił: Paweł Stankiewicz (gitary), Fabian Włodarek (klawisze, akordeon), Konrad Kubicki (gitara basowa, kontrabas), Adam Kram (perkusja), Robert Siwak (przeszkadzajki).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.