Facebook Google+ Twitter

Widowiskowe i polityczne "Pożegnanie lata" w Pabianicach

Wczoraj, 16 września, pabianiczanie bawili się w Parku Wolności pod hasłem "Pożegnanie lata". Organizatorem akcji był jeden z pabianickich polityków. Główną atrakcją zaś koncert zespołu IRA.

Koncert IRA w Pabianicach. | Fot. Marcin Książek.Na zabawę zawitały całe rodziny, grupy młodych ludzi, a nawet osoby starsze. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Większość osób zajęła miejsca przed ogromną sceną, która stanęła w amfiteatrze i oczekiwała na zapowiedziane koncerty. Inni upodobali sobie miejsca za sceną, w ogródku piwnym, gdzie kusił zapach grillowanych kiełbasek. Dzieci spędzały czas na karuzelach, dmuchanych zjeżdżalniach, niektóre jednak wolały zabłysnąć i wystąpiły na scenie w konkursie na "Debeściaka i Debeściarę Pabianic". Zmierzyły się z serią pytań w dziedzinie bajek oraz filmów dla najmłodszych. Warto wspomnieć, że pabianickie pociechy popisywały się m.in. wiedzą na temat bohaterów filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc".

Koncert IRA w Pabianicach. | Fot. Marcin Książek.Dzieciaki zapewniły dorosłym niezła dawkę śmiechu, po której na scenę weszła łódzka grupa Mrowisko, jako support gwiazdy wieczoru - formacji Ira. Chłopcy zagrali utwory ze swojej najnowszej płyty, której premiera odbyła sie w sierpniu tego roku. Zaskoczyli wszystkich coverem utworu "Daddy cool" wykonywanego pierwotnie przez Boney M. Około godziny 20.30. na scenie pojawiła się IRA, ale zespół nie od razu zacząć grać. Organizatorzy bowiem przygotowali dla grupy tort z okazji 15-lecia jej istnienia. Gromkie brawa, "sto lat" i fajerwerki - w ten sposób pabianiczanie uczcili jubileusz swoich ulubieńców, życząc im dalszych sukcesów.

Fajerwerki po koncercie IRA w Pabianicach. | Fot. Marcin Książek.Wraz z wybiciem godziny 21. Ira rozpoczęła koncert. Tłum oszalał, śpiewał wraz z Arturem Gadowskim takie utwory jak "Wiara", "Ona jest ze snu", "Bezsenni" czy "Parę chwil". – Atmosfera była wspaniała! Wszyscy tańczyliśmy i bawiliśmy się razem z zespołem! Wołaliśmy o bisy, było tak niesamowicie! - twierdzi Monika Stępień, uczestniczka koncertu. Całość wspaniałego koncertu popsuły trochę niedociągnięcia organizatorów. Nagłośnienie było nieco przesterowane, oświetlona była tylko ta część parku, gdzie stała scena, również ochrona udzielała się tylko w jej pobliżu.

Koszulka z autografami członków grupy IRA. | | Fot. Marta Miłak. Szkoda, że nasz kandydat na prezydenta miasta, organizator "Pożegnania lata" nie pomyślał trochę bardziej o bezpieczeństwie uczestników zabawy, czy raczej swoich potencjalnych wyborców. Swoją drogą ciekawe, że tego typu akcje mają miejsce tylko w czasie kampanii wyborczych. Na szczęście na takich imprezach bawić się można do woli, a przymusu głosowania na danego kandydata nie ma. Dla tych, którzy nie byli na koncercie fotografia z autografami członków zespołu IRA.

pt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jasne jasne :) dzieki za dobre słowa, ale do bycia calkiem nielzym lub dobrym to mi duuuzo brakuje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Marto! Całkiem nieźle jak na początek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Krakowie też wczoraj było pożegnania lata ale nie było tak fajnie jak w Pabianicach ;) u nas z bardziej znanych to tylko Piotr Szczepanik był... a i sztuczne ognie takie sobie. Oj nie postarały się władze miasta ;] artykuł bardzo fajny :) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.