Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17170 miejsce

"Widzę ,czuję , marzę"- jestem i tworzę

Wystawa podsumowująca dorobek artystyczny Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie została uroczyście otwarta w dniu 23 maja 2013 roku w galerii "Ratusz" w Legionowie.

Plakat wprowadzający do wystawy / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa "Widzę, czuję, marzę" jest ważnym wydarzeniem II Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

W imieniu społeczności szkolnej gości powitali nauczyciele Katarzyna Przewłocka i Jacek Furtak, którzy opowiedzieli "Motyl" praca z prasowanej słomy wykonana przez ucznia Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych pod artystyczną opieką Mieczysława Krzymowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębski zebranym historię arteterapii i jakie ona ma znaczenie dla osób niepełnosprawnych. Przedstawiciel biura pani senator Anny Aksamit przeczytał list od niej. Pani senator wyraziła swe ubolewanie, że nie może być obecna na naszej uroczystości. Podkreśliła jak ważna jest wystawa dla całej społeczności powiatu legionowskiego. W imieniu starosty powiatu Legionowskiego przekazał pozdrowienia i podziękował artystom , wystawiającym prace Sławomir Matusiak. Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie Ewa Zielińska Jemioło podziękowała twórcom za ich wkład pracy a zebranym za i udział w tym wydarzeniu artystycznym.

Uczniowie szkoły eksponującej swój dorobek artystyczny, uczestnicy klubu AAC (Alternatywnych Metod Komunikacji) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II filia z Jabłonny przedstawili wspólny spektakl „Poczytaj mi mamo”. Zapracowani współcześni rodzice nie mają czasu dla swoich pociech. Ci spędzają czas w internecie albo na grach komputerowych. Awaria, nie ma prądu. Przerażenie, konsternacja-co robić. Dzieci proszą matkę o przeczytanie bajki.
Pierwszą bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”przedstawili za pomocą komunikatorów niemówiący uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, a drugą o smoku wawelskim uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Przedstawienie w reżyserii nauczycielek Liliany Sadowskiej i Anny Kaczorowskiej zostało docenione przez publiczność ogromnymi brawami.

Wystawa „Widzę ,czuje marzę” to zbiór najlepszych prac uczniów szkoły, które powstały w ciągu tego roku szkolnego. Fragment przedstawienia z udziałem uczestników klubu Alternatywnych Metod Komunikacji,uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69w Legionowie. / Fot. Jerzy JastrzębskiPrezentuje różne techniki,różne tematy (prace plastyczne , kompozycje z zastosowaniem prasowanej słomy, rzeźby w drewnie). Część prac powstawała na warsztatach z różnymi twórcami . Mimo różnorodnych wpływów artystycznych (Barbara Retmaniak, Matylda Durka, Zofia Piotrowska,Marek Krauss,-malarze,Mieczysław Krzymowski-inne techniki) wystawa tworzy wielobarwną ,doskonale skomponowaną całość. Ekspozycja przemawia do oglądających i opowiada o tym co przeżywają autorzy prac, czym żyją na co dzień i najważniejsze o czym marzą.

Wystawę w galerii Ratusz w Legionowie można oglądać do 6 czerwca2013 roku , a w październiku tego roku wystawa zawita do Nowego Dworu Mazowieckiego i będzie prezentowana w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy. Warto poświecić swój czas na zobaczenie tej wystawy.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski W galerii tuz po oficjalnym otwarciu. / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.