Facebook Google+ Twitter

Widzew - Legia. Przez lata klasyk, a jak będzie teraz?

Widzew Łódź zmierzy z Legią Warszawa w 12. kolejce Orange Ekstraklasy. Jest to pierwszy mecz tych drużyn od dwóch lat. Kiedyś był to wielki klasyk a jak będzie teraz?

Stefano Napoleoni wyrasta na gwiazdę Widzewa. | Fot. Paweł Nowak Dziennik Łódzki.Wszyscy kibice pamiętają jak bardzo emocjonujące były mecze obu drużyn przed laty. Spotkania pomiędzy tymi drużynami bezpośrednio decydowały o tytule mistrzowskim. Wtedy w obu zespołach grali reprezentanci Polski, zawodnicy na których opierała się nie tylko gra klubu, ale także drużyny narodowej. Marek Citko, Sławomir Majak, Leszek Pisz, Jerzy Podbrożny, Tomasz Łapiński, Jacek Zieliński to nazwiska które mówią same za siebie.

Czy Legia przełamała kryzys?

Ostatni mecz legionistów i wygrana 5:0 może wskazywać na to, że kryzys na Łazienkowskiej został zażegnany. Ale czy na pewno? Przeciwnik, z którym grał obecny mistrz Polski nie był bardzo wymagający. Górnik Łęczna to ostatnia drużyna Orange Ekstraklasy i Legia nawet w kryzysie była zespołem lepszym niż górnicy z Łęcznej. Tak więc mecz w Łodzi może być idealnym sprawdzianem obecnej formy mistrzów. A biorąc pod uwagę to, że różnica pomiędzy Legią a Widzewem wynosi tylko trzy punkty, to w Łodzi może być bardzo ciekawie.

Widzew w dobrej formie

Piłkarze Widzewa na pewno nie stoją przed tym meczem na straconej pozycji. Ostatnie wyniki jakie osiągnęli świadczą o wysokiej formie łodzian. Widzewiacy rozgromili 5:1 Górnika Łęczna i w świetnym stylu pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań 3:2. W Widzewie grają zawodnicy, którymi interesuje się wojskowy klub, a gwiazdą zespołu staję Włoch Napoleoni (dwie bramki w dwóch meczach).

Mecz bez kibiców

Ostatni mecz między tymi klubami odbył się w Warszawie, a zakaz wstępu na stadion mieli kibice Widzewa. Teraz też tak będzie. Kibice Legii nie pojadą do Łodzi, będą więc musieli oglądać mecz w telewizji i wspierać swoich idoli jedynie duchowo. Wszyscy pamiętają jakie wojny toczyli kibice obu tych klubów. Płonące stadiony, uliczne walki, starcia z policją i zdemolowane ulice miast. Nic więc dziwnego, że ze względów bezpieczeństwa nie będzie kibiców przyjezdnej drużyny.

Wszystko jasne w piątek

Kto wygra w tym klasyku Orange Ekstraklasy dowiemy się już w piątek. Miejmy nadzieję, że obejrzymy taki mecz jak przed laty. Mecz z bramkami, walką, emocjonujący, ale prowadzony w przyjaznej atmosferze. Początek starego klasyku w nowym wydaniu o godzinie 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.