Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 5:3 w meczu sparingowym

Piłkarze Widzewa Łódź, w meczu sparingowym rozegranym w Gdyni, pokonali drużynę Chojniczanki Chojnice 5:3. Bramki dla Łodzian strzelali m.in. pozyskany w przerwie zimowej Łotysz Jurijs Zigajevs oraz testowany pomocnik Nika Dzalamidze.

Przeciwko drugoligowej Chojniczance trener Widzewa, Czesław Michniewicz, dał zagrać piłkarzom, którzy z różnych przyczyn nie wystąpili w meczu z Bałtykiem Gdynia. Na boisku pojawili się więc m.in. Bruno Pinheiro, Krzysztof Ostrowski oraz testowany pomocnik Nika Dzalamidze, który ostatnio występował w CSKA Sofia. 19-letni piłkarz, mający na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, w 28. minucie otworzył wynik spotkania. Minutę później samobójczą bramkę strzelił Konrad Kaśnikowski z Chojniczanki a kolejne gole zdobywali Tomasz Parzy, Adrian Budka i Jurijs Zigajevs. Po przerwie bramkę dla Widzewa strzelił Paweł Grischok a dla Chojniczanki trafiali Robert Sierant z rzutu karnego oraz Konrad Hajdamowicz.

Czesław Michniewicz był zadowolony z występu swoich piłkarzy: "Za nami ciężki okres treningów podczas zgrupowania i to było widać w dzisiejszym meczu. Tak jak mówiłem po meczu z Bałtykiem mogę być zadowolony z zaangażowania i woli walki. Na każdy mecz wychodzimy by odnieść zwycięstwo".

W dzisiejszym meczu w drużynie Widzewa nie zagrali Darvydas Sernas, Maciej Mielcarz, Piotr Kukllis, Sebastian Madera, Sebastian Radzio oraz Damian Radowicz, którzy indywidualnie trenowali w Cetniewie, gdzie na zgrupowaniu podopieczni Michniewicza przebywać będą do soboty. W tym dniu rozegrają także swój ostatni sparing przed powrotem do Łodzi, z Cartusią Kartuzy.

Mecz z Chojniczanką był drugim jaki widzewiacy rozegrali podczas swojego pierwszego zimowego zgrupowania; wcześniej Łodzianie wygrali z Bałtykiem Gdynia 4:0. Z kolei dla Chojniczanki było to drugie spotkanie z przedstawicielem Ekstraklasy. Poprzednio podopieczni Grzegorza Kapicy przegrali z Zagłębiem Lubin 1:3.

Widzew Łódź : Chojniczanka Chojnice 5:3 (4:1). Bramki: Dzalamidze (28), Kaśnikowski (samobójcza, 30), Parzy (32), Budka (40), Zigajevs (45), Sierant (karny, 49), Grischok (53), Hajdamowicz (57)

Składy

Widzew: Pytkowski (46. Kaniecki) – Budka (46. Ben Radhia), Ukah (46. Bieniuk), Straton (46. Pinheiro), Lisowski (46. Dudu), Oziębała (46. Grischok), Broź (46. Panka), Grzeszczyk (46. Riski), Ostrowski (46. Grzelak), Zigajevs (46. Durić), Dzalamidze (46. Grzelczak)

Chojniczanka: Baran (46, Kuć) - Andruszczak (75, Arndt), Sierant (65, Kowalczyk), Kaśnikowski (60, Trzebiński), Mikołajczyk, (30 Lenart), Trojanowski (46, Magdziński), Parzy, Ziemak (46, Atanacković), Noga (46, Hajdamowicz), Gibczyński (46, Kowal), piłkarz testowany (46, Ropiejko)

Źródło: własne/widzew.pl/widzewlodz.pl