18198 miejsce

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0 w meczu sparingowym

W meczu rozegranym w Kleszczowie piłkarze Widzewa wygrali z drugoligową Olimpią Grudziądz 2:0. Podopieczni Czesława Michniewicza zakończyli tym samym krajowy etap przygotowań do rundy wiosennej. W czwartek łodzianie odlatują do Portugalii.

W meczu rozegranym w Kleszczowie, piłkarze Widzewa wygrali z drugoligową Olimpią Grudziądz 2:0. / Fot. Michał MikinaBramki w środowym spotkaniu padały po przerwie, a strzelcem obu z nich był Paweł Grischok, który bramkarza Olimpii pokonywał w 60. i 77. minucie gry. W pierwszej połowie meczu, sędzia nie uznał gola zdobytego przez Łukasza Grzeszczyka. Obie drużyny potraktowały towarzyską rywalizację bardzo poważnie, czego efektem jest między innymi kontuzja (na razie nie wiadomo, czy poważna) Piotra Kuklisa. W zespole Widzewa nie zagrali narzekający na lekkie urazy Jurijs Zigajevs i Bruno Pinheiro oraz Fin Riku Risku, który jest przeziębiony.

W poprzednich meczach kontrolnych, Widzew wygrał z Bałtykiem Gdynia (4:0), Chojniczanką Chojnice (5:3) oraz Cartusią Kartuzy (6:1).

Spotkanie z Olimpią było ostatnim jakie Widzew rozegrał przed odlotem do Portugalii. Od 3 do 16 lutego łodzianie przebywać będą na zgrupowaniu w miejscowości Vilamoura, podczas którego rozegrają cztery mecze kontrolne, m.in. z C.D. Feirense (portugalska Liga de Horna) oraz Metalurgiem Donieck (ukraińska Premier Liha). Z drużyną Widzewa trenował będzie także testowany Gruzin, Nika Dzalamidze. "Ma 19 lat, grał w reprezentacji młodzieżowej swojego kraju, umie strzelać bramki. Takich zawodników szukamy" - ocenia młodego piłkarza trener łodzian, Czesław Michniewicz.

W Portugalii z kilkudniowym opóźnieniem pojawi się Riku Riski, który do 9 lutego przebywał będzie na zgrupowaniu kadry Finlandii. 22-letni pomocnik będzie miał szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji swojego kraju w meczu przeciwko Belgii.

Ostatnim sprawdzianem drużyny prowadzonej przez Michniewicza przed rywalizacją w lidze, będzie sparing z Legią, jaki zostanie rozegrany 19 lutego w Warszawie.

Runda wiosenna w Ekstraklasie rozpoczyna się 25 lutego.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0). Bramki: Grischok (60, 77)

Składy
Widzew:
I połowa: Kaniecki - Radhia, Ukah, Madera,Lisowski - Ostrowski, Grzeszczyk, Kuklis, Grzelak - Durić, Grzelczak
II połowa: Mielcarz - Budka, Bieniuk, Straton, Dudu, Oziębała, Szymanek, Panka, Grischok - Dzalamidze, Sernas