145362 miejsce

Widzew nadal niepokonany

W meczu 4. kolejki Widzew Łódź wygrał z Wartą Poznań 1:0 i pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w I lidze. Ze względu na nałożoną karę sześciu ujemnych punktów zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli.

Łódzki klub kontynuuje passę zwycięstw. Zespół Pawła Janasa po dość wyrównanym meczu pokonał Wartę 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Darvydas Sernas. Na początku spotkania lekką przewagę miał Widzew, który nie potrafił jednak zamienić sytuacji na gol. Swoje dwie szanse zmarnował również Piotr Reiss. Zawodnik poznańskiego klubu zepsuł dogodną sytuacje z 16. minuty, sam na sam z bramkarzem. W 28. minucie jego strzał został zablokowany. Tuż przed końcem drugiej połowy okazje dla Widzewa zmarnowali Kuklis (nie trafił do pustej bramki) oraz Ukah w 46. minucie nie zaskoczył golkipera Warty strzałem z głowy.

W drugiej połowie Widzew kontrolował grę, świetne okazje marnowali Dudu, Grzelczak i Bieniuk. Od 77. minuty drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Wojciechowski. Warta grała w osłabieniu. Pięć minut przed końcem, pięknego gola z 30 metrów zdobył Darvydas Sernas, czym zaskoczył bramkarza Warty, Radlińskiego.

Widzew Łódź - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Darvydas Sernas (85).

Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Ukah, Dudu, Budka (46. Sernas), Kuklis, Szymanek (81. Durić), Panka (66. Grzeszczyk), Grzelczak, Robak.

Warta: Radliński - Ignasiński, Magdziarz, Klatt, Reiss(76. Bała), Bartkowiak, Otuszewski, Bekas, Wojciechowski, Miklosik, Jankowski.

Sędzia: Tomasz Cwalina

źródło: sport.interia.pl