Facebook Google+ Twitter

Widzew - nowa jakość marki, znanej w całej Polsce

Sylwester Cacek zapowiedział, że na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi rozkręci dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Firma ma odnosić sukcesy oraz zapewnić najwyższy poziom usług dla swoich klientów...

Stadion. / Fot. Łukasz OlejniczakCzy tak będzie czas pokaże. Właściciel Widzewa potwierdził swoje plany na spotkaniu w kinie Silverscreen. Budowę wielkiego klubu główny udziałowiec zapowiedział już w lipcu na konferencji w Teatrze Nowym. Jednak w ciągu pół roku zawisły nad łódzką drużyną czarne chmury. Po tym jak oskarżono o korupcję Wojciecha Szymańskiego, byłego wiceprezesa stowarzyszenia Widzew Łódź, podjęto decyzję o degradacji zespołu o jedną klasę rozgrywkową. Poza tym działacze mają spłacić długi swych poprzedników z SPN Widzew S.A.

To wszystko zrodziło obawy, iż Sylwester Cacek wycofa się z dalszych inwestycji w zasłużony polski klub. Nic podobnego. Jak twierdzi posiadacz większości udziałów (88 proc.) wielkie rzeczy buduje się do kilkunastu lat. W pół roku nie da rady, a właśnie tyle czasu działa w spółce KS Widzew Łódź S.A..

Właściciel poszedł o krok dalej. Przedstawił plany dotyczące budowy profesjonalnego klubu z nowoczesnym stadionem. Na terenie ChKS-u już w marcu ma zostać oddany do użytku ośrodek treningowy. Trenować będzie tam pierwsza drużyna, a w przyszłości także młodzież. Trwają rozmowy na temat stadionu i terenu przy al. Piłsudskiego, które obecnie są własnością władz miasta. Spółka Widzew ma je przejąć w wieczyste użytkowanie. Bogusław Sosnowski prezes zarządu łódzkiej drużyny zapowiada, że nowy stadion będzie wizytówką Łodzi. Obiekt pomieści 19 100 kibiców. Liczba miejsc nie jest przypadkowa. Ma nawiązywać do daty powstania łódzkiego zespołu tj. do roku 1910.

W planach są też miejsca parkingowe, pokoje hotelowe oraz lokale biurowe, gastronomiczne i usługowe. Całość będzie zajmować około 3900 mkw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z tobą Raul707. Miejmy nadzieję, że znalazł się właściwy człowiek na właściwym miejscu:) pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako "odwieczny" kibic Widzewa - trzymam kciuki...chciałbym tylko, żeby to nie był kolejny pomysł na prywatny biznes...czas pokaże;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.