Facebook Google+ Twitter

Widzew się buduje!

Rada Miasta Łodzi uchwaliła dziś projekt, dzięki któremu klub otrzymał w dzierżawę tereny przy al. Piłsudskiego. Na Widzewie powstanie nowoczesny stadion!

Projekt nowego stadionu Widzewa / Fot. www.uml.lodz.plPoczątek tygodnia zaczął się dla Widzewa nie najlepiej, bowiem to po skandalicznej decyzji PZPN klub został karnie przesunięty do nowo powstałej II ligi (używamy nazw po reformie). Na szczęście im bliżej końca tego tygodnia, tym do klubu napływają coraz to lepsze wiadomości.

Dziś Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwałę, która umożliwia KS Widzew Łódź SA wydzierżawienie na okres 25 lat terenów pod rozbudowę stadionu przy al. Piłsudskiego i obiektów towarzyszących. Dzięki tej decyzji, Widzew będzie mógł rozpocząć prace budowlane pod koniec roku. Stadion łódzkiej drużyny ma być najnowocześniejszym obiektem piłkarskim w centralnej Polsce.

Projekt rozbudowy stadionu przewiduje powstanie w pełni zadaszonego obiektu na 19 100 osób. Na terenie obiektu planowany jest stadion piłkarski z podgrzewaną murawą, umożliwiający także organizację widowisk, oraz dodatkowe boisko treningowe z nawierzchnią trawiastą. Rozbudowie stadionu towarzyszyć będzie powstanie zaplecza sportowego oraz infrastruktury biznesowej (baza hotelowa, biurowa i usługowa). Projekt zakłada dostęp komunikacyjny do stadionu ze wszystkich stron, powstanie parkingu i przejścia dla pieszych oraz łatwy dostęp do trybun. Koszt inwestycji, według obecnych cen, szacowany jest na ok. 100 mln zł, z czego większość ma być sfinansowana z kredytu bankowego, zaś pozostała część ze środków pozyskanych przez spółkę i jej akcjonariuszy.

- Realizacja inwestycji zaplanowana jest na trzy lata, chcielibyśmy jednak ukończyć stadion na jubileuszowe obchody 100-lecia piłki nożnej na Widzewie. Dochowanie tego terminu umożliwiłoby również dostosowanie naszego stadionu do wymogów licencyjnych UEFA. Dlatego tak ważne było, by prace budowlane ruszyły jeszcze w tym roku, co umożliwia nam podjęta właśnie uchwała Rady Miejskiej w Łodzi
- opowiada prezes zarządu KS Widzew Łódź SA, Bogusław Sosnowski.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.