Facebook Google+ Twitter

Widzew stawia na młodych zdolnych

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-27 12:11

Szczelna zasłona milczenia zakrywa transferowe plany Widzewa. Z pogłosek, które przedostają się do mediów, wynika, że klub wraca do koncepcji Zbigniewa Bońka i znów stawia na młodych zdolnych.

Czy trener Marek Zub wymieni zimą... ławkę rezerwowych? / Fot. Express IlustrowanySkąd ten odwrót od doświadczonych, sprawdzonych graczy? Naszym zdaniem wielki wpływ na taką postawę szefów Widzewa może mieć nieudana przygoda z Grzegorzem Piechną.

Podpisując w świetle reflektorów kontrakt z byłym królem strzelców ekstraklasy, łodzianie obiecywali sobie wiele. Liczyli na grad bramek byłego napastnika Korony. Z tych planów wyszły nici. Piechna okazał się cieniem zawodnika, który walczył w kieleckim klubie. Nie dość że grał bezbarwnie, a swoje słabości nadrabiał niepotrzebną brutalnością, to jeszcze pod bramką zachowywał się niczym futbolowy młokos. Nic dziwnego, że dla wszystkich, w tym pewnie i dla samego zawodnika, jesień w ekstraklasie była wielkim rozczarowaniem.

Dmuchając na zimne, trener Marek Zub może w tej sytuacji uznać, że lepiej stawiać na młodych ambitnych, głodnych sławy i sukcesów, niż na starych ligowych wyjadaczy. Stąd w kręgu zainteresowań łódzkiego klubu pojawili się ludzie z drugiego planu kieleckiej Korony 21-letni Cezary Wilk i jego rówieśnik Adrian Kasztelan, o dwa lata starszy stoper trzecioligowej Olimpii Elbląg, Arkadiusz Koprucki oraz 18-letni Andrzej Niewulis z Wigier Suwałki.

Niejeden futbolowy przykład dowiódł, że najlepsze efekty daje zmieszanie rutyny z młodością. Naszym zdaniem Widzew wyszedłby bardzo dobrze na tym, żeby młodzi harowali na boisku za dwóch po to, by Mirosław Szymkowiak nagrywał piłki jak marzenie Grzegorzowi Piechnie, który zamieniałby te podania na bezcenne ligowe gole.

(pas)
-
Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.