Facebook Google+ Twitter

Widzew zdegradowany!

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o degradacji Widzewa Łódź.

O jedną klasę rozgrywkową niżej rozpocznie przyszły sezon czterokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski w piłce nożnej Widzew Łódź. Ponadto na klub nałożono również karę sześciu ujemnych punktów oraz finansową w wysokości 35 tys. złotych.

Pomimo niekorzystnej decyzji, Zarząd klubu nie zamierza się poddawać i zamierza odwołać się od kary do Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN. Na stronie internetowej klubu czytamy: Uważamy, że Widzew Łódź jest pokrzywdzony w dzisiejszym orzeczeniem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że inne Kluby w podobnej sytuacji - biorąc pod uwagę skalę zjawiska - jak np. Podbeskidzie Bielsko Biała czy Piast Gliwice, nie były karane degradacją.

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich został zdegradowany za udział w tzw. aferze korupcyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jeżeli jest wina, powinna być też kara. Ale nie powinno być klubów lepszych i gorszych. Tylko że sam PZPN to instytut korupcji i nieczystości. Nieczytelnych przepisów i zasad, pilnują nietykalni ludzie, zakonspirowani i przymykający przez wiele lat oczy na nienormalność w polskiej piłce. To od "działaczy" zaczęła się mafijna korupcja, czego dowodem jest fakt że ponad 50 ludzi jest zatrzymanych. I dlatego sposób potraktowania Widzewa uważam za skandaliczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2008 12:30

Moim skromnym zdaniem, każdy klub biorący udział w takich "zabawach" powinien spadać o klasę niżej, bez względu na to, ile meczów kupił i ile sprzedał. Zagłębie oczywiście też powinno polecieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, Zagłębie też? No nie wiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, tylko postawa klubu po ujawnieniu korupcji, to ciągle kpiący z tego faktu Boniek i wniosek o samoukaranie w postaci smiesznej kary 8 punktów i 300 tys złotych :/

Po następne choćby jeden kupiony/sprzedany mecz jest hańbą dla klubu i ligi - powienien więc opuścić karnie OE. Nie przyjmuję do wiadomości faktu, że Zagłębie nie zostanie zdegradowane...zobaczymy

Komentarz został ukrytyrozwiń

muszą, ale najlepiej, żeby były adekwatne do win i postawy klubu wobec problemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

i dobrze...kary muszą być, a nie jakieś abolicje :) Ciekawe co wynegocjuje Zagłębie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.