Facebook Google+ Twitter

Widziadła już straszą

To pan nie wie, że to co leży po lewej stronie Odry przejmą Niemcy? Popatrzyłem na niego z góry, jako że był trochę niższy ode mnie i mówię: skąd panu te brednie przyszły do głowy? To żadne brednie! Zobacz pan nazwę Szczecina w 2050r.

Po przerwie Witam Wszystkich Serdecznie!
Choć była krótka, ale jakby trwała wiecznie.
W tym czasie niewielką kurację odbyłem,
Lecz wyznam, że się mocno za Wami stęskniłem.
Dobrze, że zdążyłem wrócić na czternastego lutego,
Aby Wam przekazać cząstkę serca swojego.
Jak już Wam swoje wyznałem oddanie,
Zabieram się za obowiązków wykonywanie.


Zacznę od wizji Szczecina, jaką mi przez kilka dni przedstawiał jeden z pacjentów szpitala, w którym razem się kurowaliśmy. Nie wiedząc jeszcze, że mieszkam w prawobrzeżnym Szczecinie zaczął, bez żadnego zagajania: - Musi się pan przede wszystkim przeprowadzić na prawą stronę Odry.
Odpowiedziałem: - Ja mieszkam na Prawobrzeżu. Ale, gdybym nie mieszkał, to niby dlaczego miałbym się przeprowadzać z lewobrzeżnego do prawobrzeżnego Szczecina? Wielu czyni odwrotnie.
-Bo nie wiedza co ich czeka.
-Niby co miałoby ich czekać?
-Panie! To pan nie wie, że to co leży po lewej stronie Odry przejmą Niemcy?
Popatrzyłem na niego z góry, jako że był trochę niższy ode mnie i mówię: skąd panu te brednie przyszły do głowy?
-To żadne brednie! Niech pan zobaczy, jak będzie się nazywał Szczecin w 2050 roku. Jak wróci pan do domu, bo tu nie mam gdzie Panu tego pokazać.

Wróciłem, zobaczyłem i Wam pokazuję. Logo Szczecina / Fot. Tadeusz Śledziewski

Od siebie dodam, że to szczecińskie logo widziałem. Ale znając realia obecnej rzeczywistości przymknąłem oko i niepokojące również moją żonę uwagi o polskości Szczecina w 2050 roku, puściłem mimo uszu.

Przecież dwa lata temu władzę przekazaliśmy wizjonerom. No i oni za nasze pieniądze swoje wizje, ku uciesze agencji reklamowych przelewają na papier i rejestrują w przestrzeni wirtualnej. A jak powiadają papier cierpliwy, wszystko przyjmie, wirtualna przestrzeń też. No i stąd ludziom w głowach powstają, stosownie do osobistych percepcji, ich indywidualne wizje.

Ja mam jednak przekonanie, że wizjonerstwo, jak wszystko inne, przeminie z wiatrem. Oby jak najszybciej dmuchnęło i przewietrzyło nasze, polskie, umysły. Dzielę się z Wami tymi "papierowymi strachami" abyśmy wpierw się zastanowili, zanim coś postanowimy.

Nazwałem te strachy papierowymi, ale zaczynam mieć wyrzuty, bo się okazuje, że zakłady przemysłowe ze Szczecina wiatr już powymiatał, prawie wszystkie, ze Stocznią włącznie.Choć jak się dowiedziałem z Kuriera Szczecińskiego, to Związkowcy w Stoczni jeszcze "ciężko" pracują.

A jeśli to prawda, co ludzie powiadają, że "Diabeł nigdy nie śpi". Jeśli by tak było? Kto wie ile może złego nabroić? Inni znowu mówią, że zawsze "trzeba trzymać rękę na pulsie", bo złe nie śpi. Znowu to spanie. Widać za późno zabrałem się do pisania. Na tym poprzestanę. Niech każdy resztę sam sobie dośpiewa. Dla pełniejszego poznania historii powstania obrazu podaję adres internetowy: http://szczecin.gazeta.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Szczecin logo


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem dodać: "Jak w Ameryce".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, nie śledziłeś uważnie wypowiedzi prezydenta Lecha Wałęsy. Wiedziałbyś w 100% ze to co tutaj powiedziałeś to 100% racja. Wałęsa zresztą tego nie ukrywał. Na bazie "Solidarności" wykonano dwie opcje polityczne. Jak komuś nie spodoba się PO, to przeskoczy jak kangur do PiS a jak nie spodoba się PiS to przeskoczy do PO. Zanim się wszyscy zorientują o co chodzi, będzie musztarda po obiedzie, t.zn. 90% społeczeństwa będzie żyć w nędzy a 10% żyć będzie w luksusach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadek , polityka obecna już sięgła DNA. Jedyna droga to powrót do żródeł tego co się nazywa demokracja - "banda czworga" jest już od 20 lat na "górze" CO ONI MOGĄ JESZCZE WYMYSLEĆ?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, zdrowia życzę i lepszego humoru :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj straszą, a czy wystraszą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojtku! Muszę się przyznać bez bicia, że coraz częściej budzą mnie, trochę zaskakujące, nawet mnie starego - myśli. I jestem przekonany, że nikt nie odgadnie - jakie? Już widzę jak się nimi wszyscy bulwersują. Napawam się tym wzburzeniem. No, bo jak je wyznam, dopiero będzie konsternacja - absolutna. Dobra! Już Wam mówię! Ta walka między PiS a PO - jest pozorowana. Oni wszyscy klepią się po plecach i się z Nas śmieją w kułak. Wiedziałem, że nie uwierzycie. Nic na to nie poradzę. Po prostu! Takie mam sny. I co mam z tym zrobić?
Najchętniej bym tym trzem ptaszkom, temu mającemu imię zamerykanizowane i tym dwom o rdzennie polskim rodowodzie podesłał Anetkę, albo jakieś "odrolnienie" i wreszcie mielibyśmy Polską Scenę Polityczną przejrzystą. "Wiara" wiedziałaby czego się trzymać. A tak, jakby człowiek nie stanął to cztery litery z tyłu. I co Wy na to? Omyliłem się w ocenie przez Was moich snów, czy nie?
Dodam tylko. Bądźmy dobrej myśli. Polska nie z takich opresji wychodziła obronną ręką. Teraz też sobie poradzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachowajmy spokój. We wskazanym linku nie znalazłem żadnej informacji o tym, by Niemcy mieliby cokolwiek nam odbierać.
Fragment z linku : "Kontrowersje wzbudziły dwa znaki, które mają być używane w promocji miasta: nowy, uproszczony graficznie Gryf oraz logo zawierające transkrypcję nazwy Szczecina zapisaną w IPA [International Phonetic Alphabet - Międzynarodowy Alfabet Fonetyczny - red.]"
Bardzo niejasne jest dla mnie Pańskie zdanie : "Przecież dwa lata temu władzę przekazaliśmy wizjonerom" .Jeżeli myśli Pan o rządzie to należałoby napisać "Przecież dwa lata temu władzę odebraliśmy wizjonerom" .Byłoby bardziej prawdziwe, acz również zupełnie nie pasujące do reszty tekstu.
Tamta ekipa wciąż mówiła o mętnej wizji IV RP nic nie robiąc, a obecna przeprowadziła nas obronna ręką przez największy globalny kryzys ekonomiczny. To fakty nie wizje. A wizje PiS nadal krążą nad Polską niczym widmo.
Proponuję p.Tadeuszu by mniej się bać, a wyjdzie to na zdrowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.02.2010 15:13

Najłatwiej i najlepiej wydaje się nie swoje pieniążki. Jak by musiał ktoś zapłacić za podobny bohomaz ze swojej kieszeni, długo by się zastanawiał, czy warto cokolwiek w to zainwestować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urzędnicze misjonarstwo i wizjonerstwo nie zna granic. Jednak hasła, plakaty i inne różne materiały nie żyją długo. Z pewnością to się zmieni. Najgorsze, że pieniądze na to wizjonerstwo wywalone w żadnej formie nie wrócą. Bądźmy jednak dobrej myśli. Przyjdą następni to wezmą się za poprawianie i tworzenie nowego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.