Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2050 miejsce

LocalSpot - powiadom gminę o problemie i zapomnij?

Widzisz dziurę w drodze albo śmieci w lesie i nie wiesz, gdzie to zgłosić? Użyj apki LocalSpot, a Twoje zgłoszenie w kilka sekund trafi do urzędu.

Denerwuje Cię wiele rzeczy w Twoim otoczeniu – dzikie wysypiska, nietrafione inwestycje, dziurawe chodniki? Każdy z nas może mieć realny wpływ na decyzje podejmowane przez władzę gminy czy miasta. Wystarczy, że skorzystasz z przysługujących praw i nowych możliwości.

 / Fot. Xentivo LocalSpot to portal i aplikacja mobilna (Android/iOS), którą stworzono po to, aby w prosty i łatwy sposób można było zgłosić problem, który zauważysz w swojej okolicy - m.in. śmieci, zanieczyszczenie powietrza, dziury w drodze, nieprawidłowe parkowanie, wadliwe oświetlenie uliczne czy utrudnienia dla niepełnosprawnych.

Jaki jest LocalSpot?

Nowoczesny – użytkownicy Serwisu korzystają z portalu i dedykowanych aplikacji mobilnych;
Ogólnopolski – dostępny za pomocą tego samego Serwisu w każdej gminie w Polsce;
Bezpłatny – mieszkańcy i urzędy nie płacą za korzystanie z Serwisu.

Jak to działa?

Otwierasz apkę w swoim telefonie, robisz zdjęcie i wysyłasz. Tu i teraz. Żebyś nie zapomniał(a). Powiadamiasz urząd gdy jesteś na miejscu problem. Zajmie to Ci kilka chwil, zamiast udania się do właściwego urzędu i przedstawienia sprawy.
Żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci życie - nie musisz się logować - możesz pozostać anonimowo. To samo możesz zrobić na stronie https://www.localspot.pl/

• Zgłosić zaobserwowany problem (np. uszkodzony chodnik);
• Serwis rejestruje Zgłoszenie, a następnie przesyła je pocztą elektroniczną do właściwego terytorialnie Urzędu;
• Urząd podejmuje działania w celu obsługi Zgłoszenia, w tym czasie Serwis umożliwia wspólną komunikację mieszkańców i urzędu;
• Gdy Urząd rozwiąże zgłoszony problem (np. chodnik jest naprawiony), wtedy możesz ocenić wykonanie i zamknąć Zgłoszenie.

Twórcom zależy na tym, abyś jako członek lokalnej społeczności mógł(a) sprawnie przekazać do urzędu swoją opinię. Twoje zgłoszenia pojawiają się na mapie i każdy użytkownik LocalSpot może je zobaczyć, skomentować, albo poprzeć dając "serducho". To możliwość na sprawdzenie szybkości działania i skuteczności lokalnego urzędu.

LocalSpot to sprawny urząd!

Projekt LocalSpot odpowiada na ideę Smart City oraz proobywatelskich postaw, za pomocą nowoczesnej formy komunikacji między urzędem a mieszkańcami. Gminy które zdecydują się na integrację z projektem i założenie urzędowego profilu w LocalSpotCRM, zyskują bezpłatnie dostęp do modułu:
• powiadamiania mieszkańców o wydarzeniach i zagrożeniach;
• obsługi zgłoszeń usprawniający działanie operacyjne jednostek (straży porządkowej, wydziałów komunikacji czy promocji);
• analizy danych ułatwiający planowanie i podejmowanie decyzji;

Dzięki niemu mogą prezentować dane potwierdzające, że w gminie zmienia się na lepsze, wpływając na promowanie proobywatelskiego wizerunku miasta/gminy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.