Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3259 miejsce

Widzowie detektywami, czyli "Szalone nożyczki" w Teatrze Bagatela

Morderstwo, czworo podejrzanych, dwoje policjantów i cała widownia świadków i detektywów - takie atrakcje tylko podczas sztuki "Szalone nożyczki" Paula Pörtnera.

Przemysław Redkowski (Michał Tomasiak), Wojciech Leonowicz (), (Barbara Markowska), Ewa Mitoń (Helena Maria Dąbek) / Fot. Piotr Kubic, Teatr BagatelaSpektakl "Szalone nożyczki" w reżyserii Marcina Sławińskiego to komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się w krakowskim salonie fryzjerskim. Jego właścicielem jest Antoni Wzięty "Tonio", który jest mistrzem w męskim strzyżeniu. Damską częścią klienteli zajmuje się Barbara Markowska, atrakcyjna i energiczna fryzjerka. Salon cieszy się dużym powodzeniem mimo upiornej pianistki, która mieszka piętro wyżej i zakłóca spokój pracownikom i klientom salonu.

Gdy pewnego dnia zostaje zamordowana nikogo to nie dziwi, gdyż każdy miał już jej dość. Problem w tym, że na miejscu przebywa dociekliwy policjant Dominik Kowalewski (w tej roli Łukasz Żurek), który szybko orientuje się, że każdy, kto tego dnia przebywał w salonie, miał motyw. Wśród podejrzanych znaleźli się Antoni Wzięty (w tej roli Adam Szarek) - właściciel salonu "Szalone nożyczki", Barbara Markowska (w tej roli Ewelina Starejki) - atrakcyjna fryzjerka, Edward Wurzel (w tej roli Przemysław Branny) - tajemniczy handlarz antykami oraz Helena Maria Dąbek (w tej roli Ewa Mitoń) - ekstrawagancka żona posła. Kto z nich zabił?

Na pytanie, kto stoi za zabójstwem pianistki, muszą dopowiedzieć widzowie. Jest to bowiem pierwsze interaktywne przedstawienie, w którym publiczność bierze czynny udział. Widzowie muszą uważnie śledzić akcję, by pomóc w śledztwie - w rekonstrukcji wydarzeń oraz zadawaniu pytań. Aktorzy na pewno niektóre warianty odpowiedzi mają przygotowane, ale wiadomo, że nie wszystko da się przewidzieć. Dlatego bardzo podobały mi się ich improwizacje. Wszystko wyszło tak naturalnie, jakby rzeczywiście mieli odpowiedzi na każde pytanie.

Łukasz Żurek (Dominik Kowalewski), Przemysław Branny (Edward Wurzel) / Fot. Piotr Kubic, Teatr BagatelaJeśli chodzi o grę aktorską, to najbardziej spodobali mi się Adam Szarek jako "Tonio", właściciel i fryzjer o odmiennej orientacji seksualnej; Przemysław Branny jako Edward Wurzel, handlarz antykami i klient salonu, który robił groźną minę, gdy padały kolejne pytania z sali oraz Łukasz Żurek jako Dominik Kowalewski, policjant prowadzący śledztwo, który lubi kamuflaż, miłośnik golenia brzytwą. Na uwagę zasługują także Ewa Mitoń w roli Heleny Marii Dąbek, egzaltowanej kobiety, której pieniądze przewróciły w głowie; Ewelina Starejki w roli Barbary Markowskiej, fryzjerki, która coś ukrywała oraz Przemysław Redkowski jako Michał Tomasiak, młody policjant, który był trochę zagubiony, ale bardzo pilny i nadgorliwy.

Łukasz Żurek (Dominik Kowalewski), Adam Szarek (Antoni Wzięty "Tonio") / Fot. Piotr Kubic, Teatr BagatelaWarto wspomnieć także o scenografii znakomicie imitującej zakład fryzjerski, w każdym najmniejszym detalu - to zasługa Joanny Schoen. Podobały mi się także kostiumy – fartuchy fryzjerskie, strój robotnika czy elegancka kreacja pani Dąbek.

Polecam ten spektakl miłośnikom kryminałów z dużą dozą humoru. Jest to znakomita okazja, by poćwiczyć "małe szare komórki", jak mawiał Hercules Poirot lub metodą obserwacji i dedukcji stosowaną przez Sherlocka Holmesa odgadnąć, kto zabił. Trzeba przyznać, że zakończenie jest zaskakujące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To prawda, świetne i bardzo pomysłowe. Co ciekawe, można go zobaczyć w kilku miastach w Polsce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też widziałem to przedstawienie. Świetne
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.