Facebook Google+ Twitter

Widzowie mają dość chamstwa w rozrywce TV

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-10 09:15

Widzowie, którzy mają dość karczemnych awantur gwiazd i celebrity w telewizyjnych show, złożyli skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Za niewybredny język dostało się uczestnikom programów "Gwiazdy tańczą na lodzie" telewizyjnej Dwójki, "Mam talent" TVN i polsatowskiej "Fabryce gwiazd".

Najbardziej popularne show przyciągały przed ekrany miliony widzów. Telewidzowie obserwowali nie tylko popisy uczestników programów, lecz także wysłuchiwali niewybrednych komentarzy jurorów oraz prowadzących.

Kłótnie były stałym elementem "Gwiazd tańczących na lodzie" czy "Fabryki gwiazd". Na przykład w "Fabryce" emitowanej przez Polsat raper Tede nazwał jednego z muzyków "burakiem".

Z kolei w "Gwiazdach na lodzie" Doda nazwała Justynę Steczkowską "głupią daltonistką", a znana z "Big Brothera" Jola Rutowicz, nie zważając na dobre obyczaje, wypaliła do jednego z jurorów: "Panie Jacyków, żaden z pana stylista! Nie wiem, co masz na zębach i u jakiego jubilera to zakładałeś, ale zdejmij, bo wyglądasz fatalnie".

Specjaliści od mediów nie mają złudzeń: większość tych awantur była wyreżyserowana. - Językowa niegrzeczność ma świadczyć o autentyczności - wyjaśnia dr Jacek Wasilewski, medioznawca i językoznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podkreśla, że wulgarne zachowanie ma wyglądać na autentyczne, tak by widz miał wrażenie, że ma do czynienia z prawdziwymi emocjami.

Wasilewski zwraca uwagę, że telewizje stawiają na widowisko, a nie wychowanie, dlatego coraz więcej w nich wulgaryzmów i konfliktów. - Język telewizji i tak jest o trzy oczka wyżej niż język ulicy - pociesza się.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.