Facebook Google+ Twitter

Wiec PiS: ogromna scena, telebimy i koncert Lombardu

Kulminacyjnym punktem wiecu Prawa i Sprawiedliwości było wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. - Wiem, że łatwiej jest się zebrać przeciw czemuś niż za – powitał premier zebranych. Na koniec zagrał zespół Lombard.

Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Fot. Mateusz AleksandrowiczIdący ulicą Świętokrzyską, koło Pałacu Kultury i Nauki mogliby uznać, że ogromna scena i gromadzące się wokół niej tłumy to kolejna impreza na pożegnanie lata lub koncert jednego z popularnych w Polsce zespołów. Mogliby, gdyby nie mnogość powiewających transparentów i proporców wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

– Jesteśmy tu po to, aby poprzeć polskiego premiera! Premiera Jarosława Kaczyńskiego! – krzyczał ze sceny prowadzący wiec eurodeputowany Michał Kamiński.

Prawo i Sprawiedliwość zadbało o stronę techniczną wiecu. Przy ogromnej scenie i dwóch telebimach, podest ustawiony przez Ligę Polskich Rodzin przed Sejmem, prezentował się niezwykle skromnie.

– Cieszę się, że tu jestem – powiedział do zebranych minister zdrowia Zbigniew Religa. – Trzeba być tam, gdzie tworzy się historia, a to wy dziś tworzycie historię! Cieszę się – kontynuował Religa– że pracuję z rządem Jarosława Kaczyńskiego, bo z tymi ludźmi się dobrze pracuje.

Demonstranci pod pałacem Kultury i Nauki. Fot. Mateusz AleksandrowiczKulminacyjnym punktem wiecu było wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego. – Dziękuję wszystkim, którzy tu przybyli. Wiem, że łatwiej jest się zebrać przeciw czemuś niż za. – rozpoczął premier. – Wszyscy jesteśmy wspólnotą. Państwo powinno być emanacją wspólnoty. Ten rząd chce przywrócić państwo wspólnocie!

– Nie boimy się błędów! Chcemy zrobić dużo! Polska potrzebuje prawdy, pracy i bezpieczeństwa! – kontynuował premier.

Na zakończenie premier nawiązał do lipcowego expose. – Siłą Polaków jest jedność! Powtórzę to jeszcze raz. Warto być Polakiem! I warto, by Polska trwała!

Prawo i Sprawiedliwość zadbało o swoich sympatyków. Zebranym pod Pałacem Kultury i Nauki czas między wystąpieniami kolejnych polityków umilał zespół Lombard, Tolek Jabłoński i Andrzej Dąbrowski.

Jarosław Kaczyński na telebimie. Fot. Mateusz AleksandrowiczWedług Michała Kamińskiego wiec Prawa i Sprawiedliwości zgromadził ponad 4 tysiące osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.