Facebook Google+ Twitter

Wiece Obamy jak koncerty gwiazd pop

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 07:15

W Stanach Zjednoczonych padł kolejny rekord frekwencji na wiecach Baracka Obamy. W Portland w stanie Oregon na spotkanie z czarnoskórym senatorem przyszło aż 75 tysięcy osób.


Wczorajszy wiec Baracka Obamy odbył się w dużym parku przylegającym do rzeki Willamette w centrum Portland. Choć spotkanie odbywało się w południe, pierwsi jego uczestnicy pojawili się jeszcze przed świtem. Kilka godzin później, policja musiała zamknąć bramy, ponieważ park nie był w stanie pomieścić większej liczby ludzi. 60 tysięcy osób było wtedy w środku, a 15 tysięcy na zewnątrz.

Gdy Obama wyszedł na podium, morze ludzkich głów sięgało prawie kilometra. Setki osób słuchały półgodzinnego wystąpienia senatora z Illinois z pływających po rzece motorówek i kajaków. Niektórzy usadowili się na drugim brzegu.

Barack Obama od początku kampanii wyborczej przyciągał tłumy. Na wiece czarnoskórego senatora często przychodziło po 15 - 20 tysięcy jego zwolenników. Największy z dotychczasowych wieców Obamy odbył się w Filadelfii i zgromadził 35 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.