Facebook Google+ Twitter

Więcej Amerykanów w Afganistanie?

Prezydent Obama ogłosił, że zwiększy liczbę żołnierzy USA w Afganistanie do 100 tys. lub więcej. W tym samym czasie ponad 100 tys. Amerykanów pisze petycje do Kongresu, apelując o zaniechanie tej decyzji.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:ANA_at_KMTC_in_2009.jpgTrue Majority - grupa amerykańskich weteranów i wolontariuszy opowiadająca się za przerwaniem wszelkich ofensywnych działań militarnych rządu amerykańskiego - twierdzi, że jest jeszcze szansa, aby zmienić decyzję prezydenta. Po zebraniu 100 tys. podpisów, dzień przed oddaniem petycji w ręce Kongresu, nadal nawołują o wsparcie.

Przy współpracy z Brave New Films i Credo, dążą do dostarczenia tej wiadomości:

"Prezydent Obama podjął decyzję o wysłaniu ponad 30 tys. żołnierzy do Afganistanu, co rocznie kosztuje ponad 100 miliardów dolarów. Ameryka nie może sobie pozwolić na takie podsycanie wojny przez wysyłanie nowych oddziałów i oferowanie nowych zasobów finansowych. Wojna ta nie pozwala nam się czuć bezpieczniej, a Kongres ma możliwość zatrzymania tej eskalacji. Proszę, okażcie swój sprzeciw w sprawie wysłania większej liczby żołnierzy do Afganistanu!"

Petycja organizacji True Majority

Delegacja weteranów odwiedzi jutro Capitol Hill w Waszyngtonie.

Doradca prezydenta Obamy ds. bezpieczeństwa poinformował, że jest mniej niż 100 agentów Al-Kaidy w całym Afganistanie i nie mają oni szansy na przeprowadzenie ataków ani na wojska Amerykańskie, ani wojska sojuszników.

"Teraz Kongres musi zdecydować, czy wydatek 100 miliardów dolarów rocznie jest warty tego, aby uganiać się za grupą stu osób po najdalszych zakątkach ziemi" - pisze w newsletterze Matt Holland, członek True Majority. "Kongres może spowolnić ten konflikt, a ostatecznie zakończyć go w odpowiedzialny sposób. Będziemy trzymać się tej walki, dopóki nie zrobią tego, co słuszne."

Apel Brave New Films, Credo i True Majority.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

irfgqft
  • irfgqft
  • 13.07.2011 16:52

vtQ7Nd <a href="http://zozxnpxlkrss.com/">zozxnpxlkrss</a>, [url=http://omrgzejqdsvb.com/]omrgzejqdsvb[/url], [link=http://fwrlhgpdgcgv.com/]fwrlhgpdgcgv[/link], http://sudyelzpxnqt.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak cofną te 30 kilo wojska to będę zły, ale nie cofną więc będę dobry :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.