Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9615 miejsce

Więcej Brytyjczyków wierzy w kosmitów i duchy niż w Boga

Statystyki dotyczące wiary Brytyjczyków w moce pozaziemskie są intrygujące. Według badania przeprowadzonego przez londyńskie centrum osobliwości Ripley's Believe It Or Not!, większą rację bytu przyznaje się duchom i kosmitom niż Bogu.

Duch (obywatelstwo nizostało ustalone). http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Duchy-terroryzuja-nastolatka,wid,10506727,wiadomosc.html?smgajticaid=613b42 licencja: CC3.0 / Fot. flickr / Ack OokWiadomości ze świata Ripley's Believe It Or Not! (Ripley's Wierzcie lub Nie!) należy traktować z pewną rezerwą i przymrużeniem oka. Ich muzea osobliwości i ciekawostek rozsiane są po całym świecie. Wszystko co dziwne i szokujące stanowi obiekt zainteresowania Ripley's i znajduje swoje dodatkowe udokumentowanie w wydawnictwach książkowych i filmowych. Same muzea wzorowane są na dawnych gabinetach osobliwości prezentujących tzw. wybryki natury i kurioza. Wielu odwiedzających twierdzi, że koncepcje ekspozycji nie są najwyższego lotu i oceniają działalność placówek w kategoriach od "obrzydliwe" do "nudne". Niemniej londyńska filia Ripley's mówi coś więcej o mentalności mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Według badania przeprowadzonego przez Ripley's Believe It or Not! London, więcej Brytyjczyków wierzy w kosmitów, duchy i UFO niż w Boga. 1500 dorosłych osób udzieliło odpowiedzi w kwestii wiary w istnienie istot nadprzyrodzonych. Okazuje się, że najwięcej racji bytu dla najmniej dowodliwych gdybań zyskały:

1. Duchy 55 proc.
2. Kosmici 51 proc.
3. UFO 42 proc.
4. Anioły 27 proc.
5. Bóg 25 proc.

500 dzieci (8 - 12 lat) jakie wzięły udział w badaniu udzieliło podobnych odpowiedzi. Jedynie większym uznaniem cieszyli się kosmici, a Bóg zostawił w tyle anioły:

Na oko: kosmita. http://mk-zjawiskaparanormalne.blogspot.com/2010/05/brytyjczycy-badaja-jezyk-obcej.html licencja: CC3.0 / Fot. kevindooley1. Kosmici 64 proc.
2. Duchy 64 proc.
3. UFO 50 proc.
4. Bóg 33 proc.
5. Anioły 27 proc.

Ripley's zauważa, że wyniki pokazują, iż dorośli i dzieci mają podobne zapatrywania co jest sprzeczne z powszechnym przekonaniem o wyrastaniu z wiary w bajki, w miarę posuwania się w latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wcale się nie dziwię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.