Facebook Google+ Twitter

Więcej Europy w Warszawie

Kilka dni temu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja "Więcej Europy" wewnątrz i na zewnątrz UE. Jaką rolę może odgrywać kultura?"

Warszawę obrano na miejsce międzynarodowej konferencji "More Europe". / Fot. Józef KomarewiczKilka dni temu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zakończyła się międzynarodowa konferencja "Więcej Europy" wewnątrz i na zewnątrz UE. Jaką rolę może odgrywać kultura?"

"Więcej Europy" jest obywatelską inicjatywą kulturalną, której celem jest podkreślenie i wzmocnienie roli kultury w relacjach zewnętrznych UE. Obecna edycja debaty "More Europe" odbyła się w Warszawie, stolicy największego kraju spośród tzw."nowych członków" UE. Za organizacją debaty "More Europe" w Polsce przemawiało m.in. i to, że Polska aktywnie współpracuje w dziedzinie kultury z krajami spoza Unii, zwłaszcza z państwami Partnerstwa Wschodniego, pełniąc jednocześnie rolę "mostu" pomiędzy Zachodem a Wschodem.

Uczestnicy tej międzynarodowej konferencji debatowali głównie nad sposobem w jaki kultura może wspierać budowę europejskiej tożsamości kulturowej w oparciu o społeczeństwo obywatelskie wewnątrz i na zewnątrz UE, potrzebnych do tego struktur oraz sposobu w jaki artyści i artystki oraz organizacje pozarządowe spoza UE widzą te sprawy.

Organizatorami międzynarodowej konferencji "More Europe" byli: Austriackie Forum Kultury oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. Natomiast patronaty honorowe sprawowali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.