Facebook Google+ Twitter

Więcej komfortu w sypialni, polski pomysł podbija Europę i Świat.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-29 14:21

Gdyńska firma Sigden wprowadziła na rynek nową linię uchwytów przeznaczony do mocowania telewizorów w sypialni.

Więcej komfortu w sypialni - polski pomysł podbija Europę i Świat.

Gdyńska firma Sigden wprowadziła na rynek nową linię uchwytów przeznaczony do mocowania telewizorów w sypialni. Uchwyty są jedynym dostępnym na rynku produktem pozwalającym na ergonomiczne zainstalowanie odbiornika oglądanego przez leżącego widza. Nowe uchwyty doskonale sprzedają się głównie w krajach Europy zachodniej, ich produkcja i sprzedaż rozpoczyna się właśnie w USA.

Telewizory zazwyczaj ustawiamy na półce lub wieszamy na ścianie. W sypialni tak zainstalowany odbiornik zupełnie nie pasuje do leżącej pozycji widza. Oglądający zmuszony będzie do uniesienia głowy w kierunku ekranu. Zwykle w tym celu podkładamy pod głowę dodatkową poduszkę. Taka pozycja z brodą przegiętą w kierunku klatki piersiowej jest bardzo męcząca, po chwili sztywnieje kark, po dłuższym czasie pojawia się ból. Gdzie w takim razie najlepiej umiejscowić telewizor?

Zgodnie z zasadami ergonomii ekran telewizora powinien znajdować się w miejscu gdzie patrzymy w naturalny, wygodny sposób. Każdy kto położy się do łóżka odkryje, że swobodnie leżąc patrzymy pod kątem ok 45 stopni w stosunku do poziomu podłogi, w punkt na suficie, znajdujący się mniej więcej na wysokości końca łóżka. To właśnie tam powinien znaleźć się ekran odbiornika. To spostrzeżenie legło u podstaw opracowania, przez firmę Sigden, nowego ergonomicznego sposobu instalacji telewizorów w sypialniach.

Na rynku brakuje innych uchwytów pozwalających na taką instalację. Nawet jeśli powiesimy ekran odpowiednio wysoko to i tak nie pochylimy go o wymagane ok 45 stopni. Tylko uchwyty Sigden pozwalają na tak głębokie pochylenie oraz precyzyjne regulowanie kąta pochylenia ekranu w stosunku do kierunku wzroku. Poszczególne modele uchwytów dostosowane są do różnej wielkości odbiorników. Uchwyty malowane są na biało, tak aby ich kolor korespondował z bielą sufitu. Szczególnie efektownie wyglądają telewizory w białej obudowie, wiszące na białym uchwycie na tle białego sufitu.

Warto wspomnieć o dodatkowych korzyściach płynących z takiej instalacji. Telewizor będzie znajdował się w optymalnej odległości od widza, w przypadku dużego ekranu wrażenia będą prawie kinowe. Zwolni się również przestrzeń na przeciw łóżka. Docenią to wszyscy u których przed łóżkiem jest mało miejsca, stoi szafa, toaletka albo znajduje się okno.
Zalety takiej instalacji potwierdzają pozytywne opinie użytkowników oraz dystrybutorów z całej Europy.

„Myślałem, że uchwyty Sigden są produktem niszowym, ku mojemu zaskoczeniu nasza sprzedaż w Europie jest więcej niż zadowalająca”
Mark Johannes, COO - DQ Webshops B.V.

Obecnie uchwyty Sigden dostępne są w Polsce oraz praktycznie we wszystkich krajach europejskich, wkrótce ich produkcja i dystrybucja rozpocznie się Ameryce Północnej.

więcej na: www.sigden.eu, nasz film: https://www.youtube.com/watch?v=tqFb-hASBdI
kontakt: Janusz Czarnowski, janusz.czarnowski@sigden.eu, tel. 669 699 656
(Janusz Czarnowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.