Facebook Google+ Twitter

Więcej miejsc w stołecznych przedszkolach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-18 12:09

Wizyta prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w rozbudowanym przedszkolu przy ul. Szobera na warszawskim Bemowie była okazją do zaprezentowania planowanych i zrealizowanych inwestycji w infrastrukturze przedszkolnej.

 / Fot. Materiały promocyjne- W latach 2007-2009 na remonty i inwestycje w oświacie wydaliśmy ponad 1 miliard zł. W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziliśmy prawie 700 remontów, w tym 271 w szkołach podstawowych i 420 w przedszkolach. Zmodernizowaliśmy 20 szkół podstawowych i 17 przedszkoli. Ponadto wybudowaliśmy i rozbudowaliśmy cztery szkoły podstawowe i sześć przedszkoli - podkreśliła prezydent Warszawy. - W związku z tym mamy najwyższe w Polsce upowszechnienie wychowania przedszkolnego. Wynosi ono 96,7 proc. W tej chwili w naszych przedszkolach jest ponad 500 wolnych miejsc.

Ponadto prezydent Warszawy przypomniała, że na Bemowie przybyło 400 dodatkowych miejsc w przedszkolach, zaś na Targówku kolejnych 150. Jednocześnie jeszcze w tym roku oddane zostanie do użytku nowe przedszkole w Wilanowie oraz zostanie zakończona rozbudowa przedszkoli na Targówku, w Rembertowie, w Ursusie i na Żoliborzu.
 / Fot. Materiały promocyjne
W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2010-2014 zaplanowaliśmy budowę 9 przedszkoli i rozbudowę lub przebudowę kolejnych 13 przedszkoli.

Suma wydatków poniesionych na bemowskie inwestycje przedszkolne to blisko 30 milionów złotych. W naborze uzupełniającym dla 325 dzieci, który został przeprowadzony na przełomie 2009/2010, po raz pierwszy od wielu lat, wszystkie aplikujące maluchy zostały przyjęte do publicznych przedszkoli na Bemowie.

Źródło: um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.