Facebook Google+ Twitter

Więcej nas łączy niż dzieli – ekumenizm w Spodku

Widoczna kampania reklamowa, spora liczba wolontariuszy, tysiące odebranych bezpłatnych zaproszeń, przekazy satelitarne nie tylko w Polsce, ale i za granicą – to musi się udać...

Ulrich Parzany - mówca wieczoru. / Fot. Łukasz WieczorekOd dziś w katowickim Spodku startuje ekumeniczna kampania ProChrist. Podczas ośmiu wieczorów odbędą się koncerty, krótkie formy teatralne, wywiady i projekcje filmowe. Wszystko w atrakcyjnej dla współczesnego odbiorcy formie.

Choć sam ruch istnieje już 15 lat, to do Polski zawitał po raz pierwszy. Wcześniej takie spotkania ewangelizacyjne odbywały się w Lipsku, Norymberdze, Essen i Monachium.

Zaczynamy


Sygnałem rozpoczęcia masowej ewangelizacji była pieśń „Cudowna Boża łaska ta...”.

Dzisiejsze spotkanie noszące tytuł: „Wolnoć Tomku w swoim domku...” modlitwą rozpoczął ks. bp Janusz Jagucki – zwierzchnik Kościoła ewangelicko–augsburskiego w Polsce. W kilku słowach wstępu ks. biskup mówił także o zwątpieniu i zdziwieniu – w aspekcie Chrystusowego Zmartwychwstania.
Przyjdźcie pod ten krzyż... / Fot. Łukasz Wieczorek
Następnie organizatorzy zaprezentowali wyniki przeprowadzonej niedawno na ulicach Katowic sądy ulicznej, dotyczącej znajomości idei i działalności ruchu ProChrist. Pierwszą część spotkania zakończył ks. Ryszard Nowak, który opowiadając o obecności Boga w swoim młodym życiu - dał ubogacające świadectwo.

Druga część, na którą wszyscy czekali rozpoczęła się kilka minut przed godziną dziewiętnastą. Zebrani z wielkim zaciekawieniem wysłuchali kazania opartego na biblijnej historii Legiona – uwolnionego przez Jezusa spod władzy szatana. Ks. Ulrich Parzany dał tym samym do zrozumienia, że wbrew pozorom historia ta dzieje się również i dziś. Z jednej strony chcemy być z Bogiem, choć z drugiej myślimy, że to tylko bzdura.

Wszystko Tobie dziś oddaje...


Do krzyża ciągnęły tłumy. / Fot. Łukasz WieczorekPodczas tej pieśni spora część widowni podeszła pod krzyż, by w ten sposób wyrazić podziękowanie Bogu za wszystko, co dla nich uczynił – powierzając Mu swoje życie.

Każdy, kto czuł jeszcze pewien niedosyt, głód Boga – mógł także skorzystać z możliwości osobistej rozmowy z duszpasterzem.

Gościem muzycznym dzisiejszego dnia była Magda Anioł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.