Facebook Google+ Twitter

Więcej niż tylko studia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-10 12:16

Październik rozpoczyna rok akademicki. Wielu młodych ludzi widzi w studiach szansę na lepszą przyszłość. Jeden kierunek? Dwa? Czy same studia są gwarancją zdobycia pracy w zawodzie?

Studiowanie to gromadzenie wiedzy, poszukiwanie odpowiedzi na pytania, czas na samodoskonalenie się. Okres zawierania nowych znajomości i niesamowitych przeżyć. Czy sam dyplom otworzy absolwentowi drogę do kariery w zawodzie?

Oprócz nauki nie można zapomnieć o życiu towarzyskim i zdobywaniu bardzo cennego doświadczenia. Uczelnia otwiera przed młodymi ludźmi wiele możliwości rozwoju. Jednak oni nie zawsze chcą z nich korzystać. Tworzone są coraz to nowsze koła zainteresowań i nie brakuje ofert pracy w wolontariacie. Odbycie jak największej ilości praktyk i staży z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jeżeli w ciągu trzech lub pięciu lat studiowania zamkniemy się jedynie w programie kształcenia to później już nie będzie czasu na zdobycie tego typu doświadczeń.

Wielu powie, że to oczywiste. Czy, aby na pewno? Bardzo często młody człowiek po zdaniu matury wybiera kierunek, który będzie najwygodniejszy. Uczy się byle "zaliczyć". Brak możliwości rozwoju? Z pewnością nie... Więc może lenistwo?

Każdy pracodawca na samym początku będzie brał pod uwagę Cv absolwentów działających poza uczelnią, mających pewną praktykę. Sam dyplom nie wystarczy. Teoria musi iść w parze z praktyką. Dopiero wtedy mamy szanse na osiągnięcie sukcesu.

Nawet zmiany w kryterium przyznawania stypendium naukowego dają bardzo dużo do myślenia. Nie wystarczy jedynie wysoka średnia ocen. Trzeba mieć dodatkowe osiągnięcia. Czy warto? Na to pytanie powinien sobie odpowiedzieć każdy z nas.

Studia trzeba przeżyć rozsądnie. Jeżeli młody człowiek sam nie otworzy sobie drogi do kariery to nikt nie zrobi tego za niego.

Monika CudowskaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
(Monika Cudowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

artur
  • artur
  • 13.12.2011 14:05

opinii jest duzo. ja polecam wybrac tak, zeby trzeba bylo - czy sie chce czy nie. sam rozpoczalem studia na uczelni prywatnej (alamamer) i wieksza czesc kosztow ponosze samodzielnie. musze i uczyc sie, zeby odzyskac czesc pieniedzy (znizki, stypendia) i pracowac zeby sie utrzymac. tak wiec nie moge pozwolic sobie na lenistwo i czy sie chce czy nie musze maksymalnie wykorzystywac swoje mozliwosci uczac sie i pracujac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.