Facebook Google+ Twitter

Więcej ograniczeń dla esbeków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 14:20

Platforma Obywatelska rozważa, czy oprócz emerytur niektórym funkcjonariuszom SB zmniejszyć również renty - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Dziennik pisze, że posłowie pracują nad przepisami zakładającymi zmniejszenie emerytur funkcjonariuszom służb specjalnych PRL. PO chce obniżenia z 2,6 do 0,7 wskaźnika, na podstawie którego wyliczane są świadczenia. Gazeta wylicza, że przeciętny emerytowany oficer straciłby około tysiąca złotych.

Według "Rzeczpospolitej" Platforma zastanawia się, czy w projekcie nie zapisać także ograniczenia rent byłych esbeków. Jeden z posłów PO tłumaczy na łamach gazety, że chodzi o osoby, które otrzymywały takie świadczenie, ale zawiesiły je, by pracować. Projekt ma zostać dziś omówiony przez członków sejmowej podkomisji.

Prawo i Sprawiedliwość zgadza się z ideą propozycji Platformy, zastrzega jednak, że zgłosi poprawki poszerzające zakres projektu.

Przeciwna ograniczaniu esbeckich świadczeń jest Lewica. Jej zdaniem projekt jest niezgodny z konstytucją, gdyż narusza prawa nabyte obywateli - pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.