Facebook Google+ Twitter

Więcej pieniędzy dla ofiar wypadków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 07:52

Dziennik "Polska" pisze, że ofiary wypadków i przemocy dostaną więcej pieniędzy. Dzięki nowym przepisom pomoc nie będzie trafiać do nieuczciwych organizacji pozarządowych - zapewnia Ministerstwo Sprawiedliwości. Firmowana przez resort ustawa o utworzeniu Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym trafiła właśnie do laski marszałkowskiej - pisze "Polska"

Przeciwko pomysłom resortu protestują organizacje pozarządowe, którym - zgodnie z nowymi przepisami - to ministerstwo będzie rozdzielać fundusze z nadwyżek. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszeń projekt ograniczy ich samodzielność, zabije małe, lokalne organizacje i wydłuży czas przekazywania pieniędzy ofiarom. A pomoc najczęściej potrzebna jest z dnia na dzień. W skutek nowych przepisów najbardziej mogą ucierpieć potrzebujący pomocy.

"Polska" dodaje, że resort chce skończyć z marnotrawieniem pieniędzy, które powinny być przeznaczane na pomoc ofiarom gwałtów i wypadków drogowych. Ministerstwo zarzuca wielu organizacjom niegospodarność lub wręcz nieuczciwość, a także fatalną egzekucję pieniędzy przyznanych im przez sądy.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.