Facebook Google+ Twitter

Więcej pieniędzy dla Polskiego Radia z abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 20:06

Polskie Radio otrzyma w przyszłym roku z abonamentu więcej pieniędzy niż Telewizja Polska. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do końca miesiąca przyjąć uchwałę w tej sprawie.

Szef KRRiT Witold Kołodziejski poinformował, że radio dostanie 52, a telewizja 48 procent ze środków abonamentowych. Wyjaśnił, że zmieniając system podziału abonamentu Krajowa Rada chce ratować Polskie Radio i rozgłośnie regionalne.

Podział pieniędzy z abonamentu między publiczne radio i telewizję kształtował się dotychczas na poziomie 60 do 40 na korzyść tej drugiej.

W rozmowie z IAR Witold Kołodziejski podkreślił, że prognozy KRRiT na rok 2009 jeśli chodzi o ściągalność i wpływy z abonamentu są katastrofalne. Z szacunków Krajowej Rady wynika, że przyszłoroczne
przychody z abonamentu będą niższe o blisko 250 milionów złotych w stosunku do prognozy. "Jeśli chodzi plany likwidacji abonamentu, to praktycznie realizujemy to bez żadnej ustawy" - mówi Witold Kołodziejski.

Według niego zmieniając system podziału abonamentu Krajowa Rada podejmuje się desperackiego ratowania Polskiego Radia i spółek regionalnych radiofonii publicznej. Telewizja Polska będzie w związku z tym bardziej pokrzywdzona, ponieważ dostanie o prawie 200 milionów złotych mniej niż planowano.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.