Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28570 miejsce

Więcej szans dla najmłodszych. Fundacja ALERT pomaga dzieciom

Wrocławskie kluby i świetlice środowiskowe dają szansę dzieciom oraz młodzieży z uboższych rodzin na poprawienie wyników w nauce i ciekawe spędzenie czasu wolnego. Pieniędzy jednak wciąż brakuje, a najmłodsi potrzebują pomocy.

 / Fot. Fundacja ALERTKlub środowiskowy działający przy Fundacji ALERT Służb Mundurowych MSWiA zlokalizowany jest w tzw. Trójkącie Bermudzkim. Jest to obszar wyznaczony przez trzy ulice: Pułaskiego, Kościuszki i Traugutta. Stare, zniszczone kamienice od dawna wymagają remontu. Brudne ulice i wszechobecny bałagan nie zachęcają do odwiedzin. Rejon ten bardzo ucierpiał w trakcie powodzi w 1997r, gdy woda sięgnęła pierwszego piętra. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia do klubu pochodzą często z rodzin ubogich, gdzie obecny jest alkohol i inne patologie. Większości podopiecznych trafia tam skierowana przez kuratora. Ich wiek jest bardzo różny waha się od 7 do nawet 18 lat. Te, przyprowadzane przez rodziców najczęściej odwiedzają świetlice rzadko, ale są i takie które zapisują się same bo jak twierdzą "mają pracę do wypełnienia".

W tym trudnym środowisku powstało miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą atrakcyjnie spędzić czas po szkole. Aby się im nie nudziło w klubie organizowane są liczne zajęcia, nie tylko edukacyjne, ale i plastyczne czy informatyczne. Dla niektórych podopiecznych to jedyne miejsce, gdzie mogą skorzystać z Internetu czy spokojnie odrobić lekcje. Posiłki podawane są rzadko, ale dzieci zawsze mogą liczyć na napoje, czasami owoce.

Fundacja dysponuje 9 pomieszczeniami, z czego większa część oddana jest dyspozycji dzieciom; jest więc i sala komputerowa i pokój do zabawa ręcznych. Wyposażenie jest dosyć standardowe, ale dzieciom nie brakuje na pewno zabawek i książek, po które chętnie sięgają.

Klub działa głównie dzięki dotacjom z miasta. Jednak jak twierdzi Kamila Sterponin, wychowawczyni pieniędzy wciąż brakuje. Szczególnie na pomoc specjalistyczną. Dzieciom przydałaby się pomoc psychologa czy socjoterapeuty, ale na to brakuje środków.
- Na szczęście mamy studentów, którzy odbywają u nas praktyki zawodowe, jednocześnie uzupełniając braki w personelu - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.