Facebook Google+ Twitter

Więcej wolnego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 07:48

Poseł Lewicy Eugeniusz Czykwin zamierza wysunąć propozycję nowych dni wolnych w święta kościelne.

"Polska" pisze, że według projektu autorstwa lewicowego polityka Boże Narodzenie miałoby być obchodzone w grudniu i styczniu.

Poseł Czykwin proponuje, żeby dniami wolnymi były prawosławne święta Narodzenia Pańskiego, które przypada 7 stycznia oraz Poniedziałek Wielkanocny. Wszystko po to, aby wyznawcy prawosławia nie musieli brać urlopów, by obchodzić najważniejsze dla siebie święta.

Na tym, pomyśle skorzystaliby także katolicy. Poseł proponuje bowiem, aby w te dni do pracy nie musieli chodzić wszyscy, niezależnie od wyznania. Projekt dodatkowych dni nie dotyczy całego kraju. Poseł Czykwin chce, aby obowiązywał tylko mieszkańców województwa podlaskiego i lubuskiego, gdzie jest największa grupa wyznawców prawosławia.

Specjaliści od prawa wyznaniowego są przekonani jednak, że takie rozwiązanie nie spotka się z uznaniem większości parlamentarnej. Zwierzchnicy kościoła prawosławnego powstrzymują się od komentarzy. Projektu nie chce także oceniać Departament ds. Wyznań w MSWiA. Ale prawosławni księża z parafii na terenach pominiętych przez posła Czykwina nie kryją rozczarowania.

Więcej o pomyśle "podwójnych świąt" w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.