Facebook Google+ Twitter

Więcej wypadków lotniczych w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 18:52

W ubiegłym roku w Polsce miało miejsce aż 112 wypadków i poważnych incydentów lotniczych. To o połowę więcej niż w 2008 roku. Ponad dwukrotnie - z 7 do 15 - wzrosła też liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich powiedział, że w zdecydowanej większości wypadki spowodowane były błędami pilotów. Dodał, że w Polsce jest co raz więcej prywatnych samolotów i bardzo wzrosła liczba wydanych licencji lotniczych.

Edmund Klich zaznaczył, że najczęściej wypadki są spowodowane zbyt małą prędkością samolotu oraz przeciążeniem. Wynika to w głównej mierze ze słabego wyszkolenia lub braku doświadczenia pilotów.
Wpływ na bezpieczeństwo w lotnictwie może mieć też afera związana z wręczaniem łapówek w zamian za zaliczenie egzaminu na licencję pilota.

Od początku ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 26 osób, między innymi pilotów i pracowników komisji egzaminacyjnej.

Wczoraj CBA zatrzymało kolejne 2 osoby. To mężczyźni w wieku 42 i 52 lat. Jeden z nich to prywatny przedsiębiorca z Warki. Podejrzewany jest o to, że, ''kupił" egzamin na śmigłowcową licencję turystyczną. Drugi to instruktor pilotażu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.